„I nadále chceme dávat prostor mladým odchovankyním oddílu k jejich sportovnímu růstu. Ale abychom se zachránili, vždy pomohly v závěrečných kolech, případně v play-out hráčky, které patřily kmenově do extraligového áčka. Třikrát to byla Kristýna Mikulcová, v minulé sezoně měla největší podíl na strhujícím závěru Lucia Truksová," vysvětluje trenér břeclavské rezervy Jaroslav Hýbner.

Samy extraligové hráčky by ale úspěchu nedosáhly, výrazně k tomu přispěly i žákyně MSK Břeclavi. V uplynulém ligovém ročníku se prosadila zejména Magdaléna Šubíková, která po zranění Svatavy Janků zůstala v jarních odvetách na pomoc osamocená.

V sezoně 2012–2013 by se měl hráčský kolektiv béčka MSK stabilizovat a získat potenciál na boj o špici tabulky.

„Vítanou posilou je pro nás Veronika Tušlová, která do klubu přestoupila z Hodonína. Partnerky by jí měly dělat Magdaléna Šubíková, která zatím jen naznačila své možnosti, a Svatava Janků, jejíž zraněný loket hrající ruky se zdá být po dlouhé nucené přestávce ve výrazně lepším stavu," popisuje osu svého mužstva hlava a mluvčí břeclavského stolního tenisu.

V záloze ještě bude mít Nikol Cerovskou, která v minulém ročníku při své premiéře ve druhé lize zatím jen sbírala zkušenosti bez výraznějších výsledků.

Talent v záloze

Do hry bude v případě nutnosti připravená vstoupit i desetiletá Martina Vašíčková, mladší sestra největšího talentu břeclavského stolního tenisu Jana Vašíčka.

„I Martina jde v Honzových šlépějích a projevuje výrazný sportovní talent," těší Hýbnera vývoj mladé stolní tenistky.

V jednání je navíc ještě příchod dalších dvou hráček, již zkušených, které by se měly dokázat s úrovní soutěže bez problémů vyrovnat.

Širší hráčský kádr je pro úspěšné účinkování v soutěži potřebný, odpadají tak problémy s nadměrnými absencemi, které byly důvodem bodových ztrát i se slabšími soupeři v minulých ročnících.

Druhá liga žen začne 6. října utkáními družstev v rámci nasazených dvojic. Pro Břeclav „B" to znamená hned na úvod těžké utkání se Sokolem Čejč, loni druhým nejlepším celkem soutěže.

Pak se obě tato družstva budou společně utkávat v pravidelných čtrnáctidenních cyklech s ostatními dvojicemi. První polovinu základní části 2. ligy uzavřou 15. prosince domácími utkáními se Sokolem Líšeň a SK Jihlava.

Odvety začnou 14. ledna, poslední kolo druhé poloviny základní části 2. ligy pak bude na programu 23. března. Následně je v plánu play-off prvních čtyřech celků o postup do první ligy. A do této čtveřice by se béčko MSK velice rádo dostalo.