„Je to hodně důležité pro růst mladých hráček oddílu, pro něž je druhá liga ideální úrovní soutěže,“ připomněl trenér Jaroslav Hýbner.

V herně na MSK byla nejprve hostem Moravská Slávia Brno, vedoucí celek soutěže, disponující trojicí vyrovnaných hráček, které všechny patří do první desítky jednotlivkyň ve 2. lize.

Poprvé za béčko MSK nastoupila i Kristýna Mikulcová, což umožnil příchod Polky Antoniny Szymaňské do Břeclavi a její zařazení do základního kádru áčka MSK.

Mikulcová získala podle očekávání všechny tři body z dvouher. A co bylo hodně důležité, společně s Magdalénou Šubíkovou úspěšně zvládly i úvodní čtyřhru. To by ale stále stačilo jen na těsnou porážku 4:6.

„Šubíková ale hned v první sérii dvouher zvládla nervózní koncovky setů s Kovářovou, a posunula tak konečný výsledek na remízu 5:5. V rukou měla i výhru, když ve své druhé dvouhře s Jezdinskou vyhrála první set a ve druhém měla při vlastním podání dva setboly,“ hodnotil vývoj utkání zkušený kouč.

Šubíková ale výhody nevyužila, a to se negativně promítlo do dalšího průběhu boje. „Jezdinská se uklidnila, Šubíková naopak ztrácela sebedůvěru i koncentraci na boj o každý dílčí bod a prohrála celý zápas 1:3,“ krčil rameny Hýbner.

Šubíkové nevyšla ani poslední dvouhra. Sice uspěla v první sadě, zbytek zápasu ale ovládla Brňanka.

Při startu břeclavské Lucie Truksové na turnaji juniorského Pro Tour v Itálii a přetrvávajícím zranění Svatavy Janků hrála na třetím místě sestavy béčka Břeclavi Nikol Cerovská.

„S Jezdinskou vyhrála první set a i v setu následujícím se držela vyrovnaně, na hru Prnové si zvykla až ve třetím setu a solidní výkon odvedla i proti Kovářové,“ komentoval Hýbner výkon mladé hráčky. Na bodový zisk to proti vyzrálým soupeřkám nestačilo.

Ještě ten samý den nastoupilo béčko MSK proti Jihlavě. Soupeř přijel jen se dvěma hráčkami Morkusovou a Vávrovou, jimž patří šestá a sedmá příčka pořadí úspěšnosti jednotlivkyň ve druhé lize.

Tři dílčí body tak Břeclav „B“ získala bez boje, další dva připojila spolehlivě Mikulcová a když, tentokrát bez větších problémů, uspěla i čtyřhra Mikulcová – Šubíková, bylo o výhře domácích rozhodnuto.

Vyzrálá dvojice zkušených hráček Jihlavy pak sice vyhrála zbývající čtyři dvouhry a celkový výsledek tak zněl 6:4 pro MSK Břeclav B, důležité byly body za výhru, které zajistily setrvání v soutěži.

„Šubíková se nedokázala vyrovnat s obranou a výpadovým útokem Vávrové, ani jistým blokem a kontradrajvem Morkusové,“ dodal Hýbner.

Ani sympatické výkony Nikol Cerovské proti Jihlavě už k bodům nevedly. Cerovská, i když ani ona na bod nedosáhla, držela s Morkusovou skrok ve výměnách a prohrála s ní 1:3. Dostatek trpělivosti našla i proti Vávrové, které rovněž vzala jeden set. Na víc už se ale nezmohla.

MSK Břeclav B-Moravská Slávia Brno 5:5. Mikulcová, Šubíková – Prnová, Kovářová 3:1 (9,  –6,9,10), Šubíková-Kovářová 3:1 (9,–8,9,9), Mikulcová-Prnová 3:0 (10,7,8), Cerovská-Jezdinská 1:3 (5,–9,–2,–6), Mikulcová-Kovářová 3:1 (2,6,–9,8), Šubíková – Jezdinská 1:3 (7,–10,–5,–10), Cerovská-Prnová 0:3 (-3,–1,–8), Mikulcová-Jezdinská 3:1 (6,2,–5,7), Cerovská – Kovářová 0:3 (-5,–7,–8), Šubíková – Prnová 1:3 (9,–8,–5,–4)

MSK Břeclav B-SK Jihlava 6:4. Mikulcová, Šubíková-Vávrová, Morkusová 3:0 (4,10,9), Šubíková – Vávrová 1:3 (-11,–4,8,–4), Mikulcová – Morkusová 3:1 (4,11,–7,7), Mikulcová-Vávrová 3:0 (8,2,6), Cerovská-Morkusová 1:3 (-8,12,–7,–5), Cerovská-Vávrová 1:3 (-5,–5,10, –5), Šubíková – Morkusová 1:3 (-7,–14,9,–9). Tři dílčí body získala Břeclav bez boje