„Troufnu si říci, že v těchto dnech máme všechno připravené. Akce by měla proběhnout hladce,“ říká hlavní pořadatel běhu Martin Maťašovský.

Během akce se na pódiu vystřídají tři hudební kapely. Doprovodný program bude mimo jiné doplněn o vystoupení mažoretek, o taneční vystoupení Radka Holleina z brněnské taneční školy a výstavu Klubu vojenské historie.

Podle hlavního organizátora si na své přijdou jak děti, tak i dospělí. „Pro děti budou připraveny hry, pro dospělé zase profesionální kadeřnické poradenství Salonu Puls. Sportovci si kromě samotného běhu můžou vyzkoušet také spinning,“ objasňuje Maťašovský.

Vstup i účast na charitativní akci Běh naděje, určené na podporu výzkumu rakoviny, bude volný. Akce nemá v této podobě v Břeclavi obdoby.

„Dovolte mi abych tímto pozval všechny na tuto akci. Přivítáme účast také základních a středních škol. Postavme se se známými osobnostmi společně na start tohoto běhu a ukažme, že umíme pomáhat. Myslím si, že slogan Pojďte s námi proti rakovině mluví za vše,“ uzavírá Maťašovský.