Několikrát byla nominována za ČR na mistrovství Evropy a světa. Neuškodí jistě, pokud se dovíme o této běžkyni něco více.
Narodila se ve Vyškově v roce 1990 a 3. prosince oslaví tak 19. narozeniny. Po dvou letech se odstěhovala na vesnici nedaleko Vyškova Švábenic, kde bydlí dodnes.

Do základní školy a na gymnázium, kde ji čeká v příštím roce maturita, chodila do Vyškova. Běhat začala před 11 léty na popud svého otce. Jak došlo vůbec k tomu, že závodí za Pernou ?

Na to vzpomíná František Kolínek, známý běžec z Perné. „Před léty jsme pořádali v Perné závody, na kterých se zúčastnila také Martina. Jako mladší žákyně vyhrála svůj závod, kde byla hlavní cena koloběžka z Ameriky. Měla z toho velkou radost a zde také došlo k domluvě o jejím členství v Perné.“
A co k tomu říká samotná běžkyně ?

„Běhám za Pernou, i když je to dost malá vesnička a poněkud daleko od od nás, mám v ní ale velkou podporu a zázemí. Běháme hlavně po silnici a v poslední době stále více po měkkém povrchu, například v lese, kde je to mnohem zajímavější a zdravější pro klouby.“ Běhání na dráze ji moc nepřitahuje.

O svých vlastnostech nechce mluvit, prý ať je každý posoudí sám. Hlavní vlastnosti jsou však zcela zřejmé - houževnatost a vytrvalost, která ji dovedla k jejím dosavadním úspěchům. A má jich za sebou již hezkou řádku.

(lk)