Před posledním závodem v Evropského poháru EHC v německém Lobachu patřila Bízovi velmi nadějná čtvrtá pozice v celkovém pořadí seriálu. Udržet tuto pozici i po tomto závodě nebylo lehké, protože na startu se sešla téměř kompletní světová špička.

„Na startu bylo osmatřicet závodníků, mým cílem bylo udržet se celkově v elitní osmičce," řekl Stanislav Bíza.

„Startoval jsem z první řady a hned po startu jsem šel do čela, kde jsem vydržel celý první kilometr. Ještě v prvním kole ale došlo na otočce k hromadné kolizi a první tři závodníci ujeli celému peletonu. Ostatní se je snažili dohnat, a tak se celé pole roztrhalo. Do půlky závodu jsem jezdil sám kolem desátého místa, ale dvě kola před cílem mě dojela skupinka asi šesti soupeřů a společně jsme jeli až do cíle. Nakonec z toho bylo patnácté místo," popsal průběh závodů Stanislav Bíza.

Starovičský handbiker může být s letošním ročníkem Evropského poháru spokojený. V osmi závodech se třikrát umístil v nejlepší desítce a protože do celkového pořadí se počítalo nejlepších šest výsledků, Bízovi 830 získaných bodů stačilo na konečné šesté místo.

„Je to cenné umístění, i když mohlo být při troše štěstí ještě o něco málo lepší. Prostě vždycky je co zlepšovat," spokojeně konstatoval po závěrečném závodě Bíza, který ocenil i osmé místo svého reprezentačního kolegy Zbyňka Švehly.

„Příští rok bych chtěl znovu absolvovat celý seriál Evropského poháru a potvrdit své postavení mezi nejlepšími handbikery v EHC. Zároveň bych chtěl zkusit i něco nového. Společně s trenérem Markem Svobodou chceme zkusit speciální triatlon," překvapil handbiker svou volbou.

Ten se pro handicapované skládá z handbiku (cyklistika), plavání a formule (běh). Myslím si, že na to mám fyzické dispozice. Už teď s trenérem plánujeme, kterých závodů se zúčastníme," poodkryl své plány do budoucnosti Bíza.