Trojnásobný mistr republiky a čtyřnásobný vítěz Českého poháru se letos nachází na pozicích, na které není zvyklý.

„Velké personální změny sice neproběhly, odešel nám jeden hráč, ale utekl nám začátek ligy, museli jsme se popasovat kvůli práci nebo dovoleným s několika hráčskými absencemi. Přišlo pár těsných proher a liga už je dnes tak vyrovnaná, že je to na tabulce hned znát. Teď už s tím postavením moc neuděláme, čekají nás už jen ti nejlepší soupeři v republice. Naštěstí se z první ligy nesestupuje,“ říká Libor Předešlý, zakladatel oddílu a zároveň i hráč, který má na svém kontě nejvíce individuálních úspěchů.

„Načali jsme už devatenáctou sezonu. Soupeři jsou stále mladší a lepší. Nám chybí mládež, a my, stárnoucí hráči, už máme čím dál méně volného času a někteří možná i motivace. Téměř vše důležité a významné už jsme v minulosti vyhráli. Navíc už někteří máme rodiny, povinnosti a hrajeme už víceméně jen pro zábavu,“ nedělá si loňský mistr Evropy z letošních výsledků velkou hlavu.

Jedním hlasem ale dodává, že hodnotit ročník v jeho polovině je předčasné. Uherčice totiž čeká v srpnu ještě obhajoba poháru WTHA ve Švédsku, což je obdoba fotbalového poháru vítězů pohárů. Tam ale letos pojedou po roce s úplně jinými ambicemi než vloni, kdy pohár vyhráli. „Čekají nás tam špičkové domácí týmy, které tvoří prakticky kostru tamní reprezentace, ale i velmi kvalitní český soupeř z Brna. Ale loni jsme domácí tým dokázali hravě porazit 8:1. Může se tam stát cokoliv,“ dodává Předešlý. Libor Předešlý zde navíc obhajuje i své loňské individuální vítězství v turnaji jednotlivců kategorie Masters – Skandinavian open.

Doufejme, že si uherčičtí hráči ve Skandinávii trošku spraví chuť .

O týmu:
Rok založení: 1991
Největší týmové úspěchy: 3 x mistr ČR, 4 x vítěz Českomoravského poháru, Vítěz PMEZ (2006), 3 x vítěz Poháru WTHA
Významní hráči současnosti / minulosti: Pavel Bělohoubek, Jan Březina, Marek Furch, Libor Předešlý, Robert Tihelka / Petr Volf