Ve své herně nastoupí proti svému úhlavnímu rivalovi z Dobré Vody u Českých Budějovic a střetne se s ním o účast na květnovém Poháru mistrů evropských zemí.

„Letos se bude hrát baráž naposledy. Dobrá Voda je totiž obhájce titulu a podle dosavadních regulí může z jedné země hrát pouze jedno mužstvo. V Poháru vítězů pohárů to tak neplatí, ale tady ještě letos ano,“ vysvětlil Libor Předešlý, prezident uherčického klubu.

Jeho tým nebude ve vzájemném duelu favoritem. Bude totiž oslaben o dva důležité hráče. Kvůli studijním povinnostem nebude o účast v evropských pohárech hrát Karel Vitámvás. Kvůli čerstvě narozenému dítěti se billiard hokejem na určitou dobu rozloučil Jan Březina.

Naproti tomu jejich soupeř přijede kompletní, tedy včetně dvou reprezentantů. Uherčice však mají s Dobrou Vodou dobrou bilanci. V loňské sezoně ji dokázaly porazit třikrát ze čtyř vzájemných duelů. Nutnou podotknout, že to bylo v nejsilnější sestavě.

„Dobrá Voda se může zdát jako favorit. My to ale nevzdáme. Zápasy můžou rozhdnout i drobné chybičky. Velmi důležité bude také to, kdo vstřelí úvodní branku zápasu,“ přemítal Předešlý.

O tom, že by jeho tým mohl soupeře něčím překvapit, či naopak, má vážné pochybnosti. „Za tu dobu, co to hrajeme, se všichni známe natolik dobře, že nějaké překvapení ani nepřipadají v úvahu. Bude záležet na vstupech do utkání,“ prohlásil se první muž uherčického klubu o vzájemném duelu, který se hraje na dva zápasy. V případě rovnosti bodů pak bude rozhodovat rozdíl ve skóre.

Pokud však jeho on a jeho spoluhráči v důležitém souboji uspějí, podívají se po dvou letech opět do ruského Petrohradu. Před dvěma lety si odtamtud odvezli trofej pro nejlepší mužstvo starého kontinentu.

„Ale žádná finanční odměna z toho neplyne. Když jsme jeli do Ruska na posledy, tak jsme si zažádali od dotace z Jihomoravského kraje, kterou jsem taky dostali. Bez ní bychom se tam asi ani nedostali. Taková cesta a vůbec pobyt v Rusku totiž něco stojí,“ smál se Předešlý.

Pokud se Uherčičtí na PMEZ přeci jen nekvalifikují, alespoň dva jejich hráči se mohoui těšit i na jiný velký podnik. V severočeském Mostu se totiž uskuteční druhé mistorvství světa ve stolněhokejových sportech.

Libor Předešlý s Robertem Tihelkou si zahrají o titul v billiard hokeji, nemusí však zůstat jen u toho. „Na tomto mistrovství se bude hrát i air hockey, stiga hokej, tradiční chemoplast a ruský luč. A protože tyto sporty ještě u nás nejsou tolik rozšířené, máme možnost si zahrát na šampionátu třeba ve stize. Já toho zřejmě využiju a vyzkouším si to,“ plánuje Libor Předešlý.

O případné cestě jeho týmu do Ruska se rozhodne v sobotu 12. ledna již od 9:00 h na domácí půdě v Uherčické sportovní hale.