Pandemie koronaviru postihla i softbal. Začátek soutěží se musel posunout a kalendář akcí zahustit. U mužské extraligy to znamená, že každý tým odehraje místo původních šestatřiceti zápasů jen polovinu a play-off se bude hrát až od semifinále. „Na devadesát procent by se mělo začít hrát šestého června, ještě se dořešují detaily. Zkrácená sezona je trochu ošidná, dost bude záležet na losu, který může někomu pomoct a jinému uškodit. Při menším počtu zápasů se také bude hůř dohánět každé zakolísání, takže to bude asi i psychicky náročnější,“ zamyslel se manažer břeclavského týmu Tomáš Křivánek.

Locos poznamenala současná situace nejvíc tím, že přišli o premiérovou účast v nejprestižnější evropské klubové soutěži – SuperCupu. „Letos byl bez náhrady zrušen, nezbývá nám než se poprat o účast v příštím ročníku. Tam postoupí tři nejlepší celky z české extraligy. To je náš hlavní cíl, i když bychom si samozřejmě rádi opět zahráli finále a třeba skončili i líp než loni. Budeme to mít ale těžší v tom, že letos si na nás dá každý víc pozor. Na druhou stranu máme velice mladý tým, u něhož je předpoklad, že se bude zlepšovat. Většina kluků hraje v reprezentacích, ať už seniorské nebo juniorských. Třeba Kuba Osička nedávno přivezl bronz z juniorského mistrovství světa, kde byl vyhlášen nejlepším nadhazovačem turnaje, což je obrovský úspěch. Loňský kádr se nám podařilo udržet a navíc se k nám vrací z Havlíčkova Brodu zkušený Jakub Holobrádek. Určitě máme na to, abychom hráli o špici tabulky,“ naznačil možnosti týmu Křivánek.

Komplikací pro břeclavský tým zatím zůstávají uzavřené hranice, protože hlavní trenér Dušan Borbély je ze Slovenska. „Dušan s námi zatím fyzicky nemůže být, tréninky vede na dálku. Máme od něj přesné pokyny a na tréninku se o povinnosti dělíme ve více lidech. Aspoň teď už můžeme na hřiště ve více lidech, čekáme na další uvolnění situace. A doufáme, že do začátku soutěže tady už budeme mít i trenéra,“ dodal s vírou Tomáš Křivánek.