Břeclavští veslaři startovali na mezinárodním Mistrovství Rakouska ve veslování na trenažéru. Za účasti šestatřiceti veslařských klubů z Rakouska, Německa, Maďarska, Slovenska a Česka skončil břeclavský klub na pěkném devátém místě.

„Závodu se zúčastňujeme pravidelně jednou za dva roky. Deváté místo je pro nás úspěch. Navíc se účastnila jen polovina našeho oddílu,“ hodnotil trenér Josef Akai mladší

Ve vídeňské sportovní hale bylo vtěsnáno osmnáct veslařských trenažérů Concept 2, což umožnilo rychlý průběh. V nejvíce obsazeném klání dorostenců si z břeclavských závodníků vedl nejlépe David Malík, který skončil na slušném devátém místě. Jan Krátký si svým časem zlepšil osobní rekord a patřila mu 20. příčka. Necelou vteřinu za ním přijel Martin Mikýsek na 21. místě.

V závodě juniorů se Aleš Suský po celou dobu závodu držel na šestém místě, ale díky drtivému finiši se v v cíli radoval z bronzové příčky.
Jedinou zlatou medaili získal ve své kategorii veterán a trenér v jedné osobě, Josef Akai madší.

Zlatou medaili jsem určitě nečekal. V poslední době jsem toho moc nenatrénoval,“ divil se pokračovatel slavného veslařského rodu. Další bronzovou medaili vybojovali nejstarší veteráni nad šedesát let v závodě družstev, kteří jeli v sestavě: Josef Akai starší, Václav Zajdák, Václav Tuček a čerstvý důchodce Jaroslav Florus.

Těžký úkol na sebe vzali dorostenci Malík, Šmerda a Krátký, kteří se společně se Suským postavili do závodu družstev se staršími juniory. Po dramatickém závodě skončili na šestém místě .

„Závod má ve střední Evropě velmi dobrý zvuk. Letos udělali velkou reklamu, přijela spousta klubů,“ uzavřel Akai.

Josef Novotný