V utkání se to potvrdilo. V úvodním zápase se utkal domácí Kalužný s Číňanem Bai He. Bylo to krásné utkání s řadou nádherných výměn, a přestože Kalužný prohrál 0:3 na sety, tak všechny sety byly velmi vyrovnané a domácí hráč je prohrál v koncovkách nejtěsnějším možným poměrem, vždy o dva míčky.

Ve druhém utkání nastoupil Petr Hoferik proti Kobesovi. Situace z prvního zápasu se opakovala, velmi těsně prohrané úvodní dva sety rozhodly a ve třetím již Hoferik rezignoval na jakýkoliv možný zvrat.

V posledním zápase si odbyl premiéru v domácím dresu Tomáš Smýkal, který je v Hustopečích na střídavý start ze Zlína. Proti hostujícímu Gumáňovi začal velmi nervózně, ale posléze se jeho výkon rapidně zlepšil a ukázal, že by mohl být velmi platným hráčem.

V tomto utkání se s porážkou počítalo. Hned v následujícím dvojkole se však již Agrotec utká s mužstvy, se kterými bude bojovat o udržení se v soutěži.

V pátek 1. října v 18:00 hodin hostí Hustopeče na svých stolech celek Mokrých Lazců a v sobotu 2. října v 10:00 hodin bude jeho soupeřem Mittal Ostrava. (jm)