Ten se konal v hale Sokolovny Sokola Brno I za účasti 8 nejlepších mužstev, která vzešla z příslušných regionálních soutěží a umístila se v nich na prvních dvou místech.

O titul přeborníka se hrálo ve dvou skupinách po 4 účastnících a břeclavští florbalisté, přestože měli ve skupině hlavního favorita soutěže-mužstvo Frýdlantu, všechny své utkání vyhráli (Frýdlant 4:2, Zábřeh 6:3, Znojmo 6:2).

V semifinále Břeclavští narazili na mužstvo Syrovic (Brno-venkov), které naši florbalisté takticky zvládli a po výhře 4:2 postoupili do finále.

Zde je čekal opět tým z Frýdlantu a přestože Břeclaváci prohrávali 0:1, utkání dokázali ve druhém poločase otočit a po urputném boji a velkou bojovností v závěru utkání vyhráli 3:1 a stali se tak přeborníky Moravy pro rok 2008.

Zároveň si tímto vybojovali postup do celostátního kola, které se uskuteční v Praze.

Na titulu a poháru se podíleli tito florbalisté: kapitán týmu David Formánek, brankáři Michal Melichar (nejlepší gólman turnaje) a Tomáš Kachyňa, obránci Martin Vrzal, Tomáš Zapletal, Lukáš Sedláček, Tomáš Uher, Jakub Bašta a útočníci František Tarhaj, Martin Sedláček, Jan Bořuta, , Luboš Létal a Michal Dubský.

Trenérské duo mužstva bylo ve složení Drahoslav Vrzal a Josef Formánek.

Josef Formánek