V prvé řadě jsou jejími klenoty dvě naturalizované Číňanky Shen Yanfei a Zhu Fang, které tvoří společně základ španělské reprezentace. Trojkou je pak Rumunka Iulia Necula, která patří pro změnu k nejužší reprezentaci své země společně s Dodean, která je v Břeclavi známá ze startů v dresu SVS Ströck, jež Břeclav porážel v Superlize i Lize mistryň.

O síle Poháru ETTU svědčí i složení zbývající tří čtvrtfinálových dvojic. Střetnou se Lybrae Consultants Heerlen (Nizozemí) s kompletním národním týmem Holandska Li Jiao, Li Jie a Creemers plus dalšími dvěmi Číňankami na soupisce, s Fenerbahce Kübülü (Turecko), s přemožitelkou Štrbíkové na ME 2011 Hu Melek a Rumunkou Samarou.

Další pár tvoří Vladivostok (Rusko) se sestrami Pavlovichovými, Tichomirovou, Kotikinou a Pesotskou, hráčkami známými po celém světě, a Zagreb (Chorvatsko) v čele s již legendární Boroš a Japonkou Yoshidou.

Čtvrtou čtvrtfinálovou dvojici tvoří Lyssois Lille (Francie) s Číňankami Li Xua a Yang Xiaoxin a nejlepší Slovenkou Evou Ódorovou a polský Tarnobrzeg, v němž pro změnu hraje prim Korejka Park Mi Young s Číňankami Li Qian a Xu Jia. V Tarnobrzegu hraje i někdejší hráčka MSK Renáta Štrbíková.

Již podle výčtu hráček se jedná o tu nejelitnější společnost, v níž se bude prezentovat i čtveřice hráček MSK Vivien Ellö, Lenka Harabaszová, Kristýna Mikulcová a Lucia Truksová. První vzájemná utkání jsou připravená na 13. až 16. ledna. Ženy Břeclavi budou mít jako první výhodu domácího prostředí, hrát se nakonec bude v pondělí 16. ledna od 10 hodin ve sportovní hale ve Valticích.

Odveta ve Španělku se bude hrát v termínu až na konci února. Vítěz pak postoupí do semifinále soutěže, kde se střetne s lepším ze čtvrtfinále Heerlen-Fenerbahce. Břeclavanky budou v tomto utkání jasným outsiderem. O tom hovoří hlavně pohled na žebříček hráček. Cartagenská Shen Yangfei je šestou hráčkou Evropy, na světě jí patří 34. místo. Druhá naturalizovaná Číňanka Zhu Fang je v Evropě sedmadvacátá a na světovém žebříčku se nachází na 85. místě. Rumunka Necula je na 83.místě evropského žebříčku a 187. na světě.

Pro hráčky MSK to bude další výzva k poměření svých sil s vysoce kvalitním soupeřem a pro příznivce stolního tenisu ze širokého okolí příležitost vidět další hvězdy evropského i světového stolního tenisu na vlastní oči.