Dobojováno ale ještě není, na jaře vstoupí stolní tenistky Břeclavi do Poháru ETTU, a to přímo do jeho čtvrtfinále. Čekají jen na los, kterého konkrétního soupeře jim v poháru přidělí.

Utkání v Budaörsu předcházely zdravotní problémy jedničky MSK Vivien Ellö, které se objevovaly již v předcházejí­cích dnech.

„Vivien to přeci jen zkusila, nastoupila k úvodnímu zápasu s první hráčkou Budaörsu Szandrou Pergel. Podlehla jí v prvním setu 7:11 a z další hry už raději odstoupila,“ popsal marný pokus Ellö o zapojení se břeclavské jedničky do hry trenér MSK Petr Nedoma.

Odstoupení Ellö znamenalo obrovské oslabení a šance Břeclavi na vítězství se tím zmenšily na minimum. Další tři zápasy ale přinesly hodnotný sport i čestný úspěch hostujícího celku. Získala ho hned ve druhé dvouhře Lenka Harabaszová, i když se Srbkou Emou Rečko začala hodně nepřesně.

Nakupila neúměrně mnoho lehkých chyb a výsledkem byla výrazná ztráta prvních dvou setů bez bodového kontaktu. Rečko vedla ve třetí sadě 9:7 a vypadalo to na její jasnou třísetovou výhru. Pak si vzal kouč Břeclavi Petr Nedoma oddechový čas, který vše změnil.

Připomenul Harabaszové dohodnutou taktiku a světe div se. Dvojka MSK odvrátila dva mečboly, zvládla i infarktovou koncovku čtvrtého setu a dovedla celý zápas do vítězného konce. Srovnala tak stav utkání na 1:1 a hned vypadalo všechno nadějněji. Ve třetí dvouhře ale reprezentantka Chorvatska Cornelia Molnar-Vajda nedala nejmenší šanci trojce Břeclavi Kristýně Mikulcové. „Byla lepší na podání, na příjmu podání i v prvních dvou úderech, jimiž si vytvářela optimální situace pro další pokračování hry,“ uznale dodává na adresu Molnar Nedoma.

Na řadu přišel zápas jedničky Pergel s dvojkou Harabaszovou. A znovu se bylo na co dívat. Hráčka Břeclavi se nebojácně pouštěla do úderových výměn, Pergel tento herní styl také sedí a výsledkem byly ukázky špičkového stolního tenisu, které zvedaly diváky ze sedadel.

„Škoda prvního setu, v němž měla Lenka tři setboly. Její zápas s Pergel mohl poté vzít docela jiný směr,“ zauvažoval břeclavský kouč. Jednička Budaörsu nakonec zápas zvládla ve třech setech, ani jeden z nich ale nebyl hraný za její zřetelné převahy. Celé utkání tak skončilo 3:1

pro Maďarky, které tak potvrdily očekávaný postup do semifinále Champions League, kde jim bude soupeřem vítěz druhé skupiny, rakouský Linz AG Froschberg s českou jedničkou Ivetou Vacenovskou.

„I přesto, že jsme nevyhráli ani jedno utkání, měl náš start v Champions League zřetelná pozitiva. Hráli jsme před mnoha diváky, před televizními kamerami, s vysoce kvalitními soupeřkami, za kterými se jinak musí jezdit za velké peníze na mezinárodní turnaje Pro Tour nejvyšší kategorie. Máme vyrovnané družstvo, pro výraznější výsledky ale potřebujeme kvalitní jedničku, schopnou strhnout vítězství na naši stranu,“ hodnotí nakonec start stolních tenistek MSK Břeclav v Lize mistrů Nedoma.

JAROSLAV HÝBNER
MARTIN DANEŠ