Berlín 1936:
První zastoupení bylo také dosud nejpočetnější. Za titul Československé republiky jela do Berlína celá osma veslařů SVK (Karel Branstätter, František Parák, Jan Holobrádek, Ladislav Smolík, František Kšír, František Kobzík, Rudolf Baránek, Antonín Hrstka, kormidelník Bedřich Procházka a trenér Karel Helfgott. Atletiku zastupoval Ludvík Kománek na 110 metrů překážek. Všichni skončili ve vyřazovacích bojích.

Londýn 1948:
Břeclavská rodačka Olga Šicnerová startovala v bězích na sto a dvě stě metrů. Přestože patřila k nejlepším na světě, postup z rozběhů jí unikl.

Helsinky 1952:
Veslař Antonín Malinkovič jel ve dvouskifu, který skončil na výborném pátém místě.

Melbourne 1956:
Další veslař Jan Švéda byl v osmě, která skončila v semifinále.

Řím 1960:
První a poslední olympiáda, ze které putovaly do Břeclavi bronzové medaile. Veslaři Jan Švéda a Václav Pafkovič je získali v osmě. Atlet Bob Zháňal pocházející z Hrušek skončil v kvalifikaci na tři tisíce metrů překážek stejně jako Jan Netopilík ve skoku dalekém.

Mexico City 1968:
Na svých prvních olympijských hrách startoval cyklistický sprinter Ivan Kučírek. Ten skončil v tandemu na pátém až osmém místě a stejného umístění dosáhl i další cyklista Milan Puzrla ve stíhací jízdě. V osmě, která skončila na pátém místě byl i Zdeněk Kuba. V rozbězích na sto deset metrů překážek běžel i Lubomír Nádeníček z Hustopečí.

Mnichov 1972:
Veslaři Zdeněk Kuba a Oldřich Kruták byli v posádce osmy, jež skončila na dvanáctém místě. Lubomír Nádeníček se dostal do finále běhu na 110 metrů překážek a skončil sedmý. Opětstartovali také cyklisté Kučírek a Puzrla.

Montreal 1976:
Na další olympiádě byl Milan Puzrla a v cyklistiské čásovce družstev skončil na páté příčce.

Moskva 1980 a Los Angeles 1984:
Gymnasta Vladimír Prorok, který začínal cvičit v Poštorné byl na obou olympiádách v roli trenéra německých gymnastek.

Soul 1988:
Další veslařka Blanka Mikýsková Straková získala páté místo v párové čtyřce.

Barcelona 1992:
Na hry byla nominována basketbalistka Irena Lednická z Břeclavi, ale zranění kolena ji účast znemožnilo.

Atlanta 1996:
Střelecký klub J.A.M. Břeclav reprezentuje střelec – skeetař Jan Sychra. Jen dva zásahy mu chyběly do finále.

Peking 2008:

Nominovaní byli atleti Martina Šestáková z Lanžhota zavodící za Lokomotivu Břeclav a Roman Novotný začínající s atletiku v Břeclavi.


Celkem čtyřiadvacet sportovců Břeclavska okusilo atmosféru olympijských her, což je důkazem dobré úrovně sportu v regionu.