Ženy MSK ČP Břeclav Gumotex, které jsou aktuálně druhé v tabulce nejvyšší domácí soutěže, budou hostit dva ze svých tří konkurentů v boji o medaile z mistrovství ČR 2010, SK Frýdlant nad Ostravicí a Ferrum Frýdlant nad Ostravicí.

Oba Frýdlanty jsou momentálně o dva body zpět, mají ale o jedno utkání odehráno méně a v tabulce pravdy jsou na tom vlastně o jeden bod lépe.

To vše je ale relativní, protože Břeclav má již za sebou utkání s vedoucím celkem soutěže ČSAD Hodonín, na jehož stole ještě budou Frýdlanty v posledním kole hrát. Stejně ale budou mít pro vyjasnění postavení v tabulce největší důležitost jejich utkání s Břeclaví. Hráčky MSK remizovaly 5:5 na stolech SK Frýdlant i Ferrumu Frýdlant, když se o všechny body postarala jen dvojice Renáta Štrbíková s Kristýnou Mikulcovou. Nyní je družstvo silnější o Bělorusku Elenu Dubkovou, což MSK staví do role jasného favorita.

Lze ovšem očekávat celou sérii kvalitních dílčích zápasů. Barvy SK Frýdlant hájí dlouholeté úspěšné reprezentantky ČR Jana Dobešová a Marie Hrachová, slabší je jejich třetí hráčka, kterou může být Lucie Chlebová nebo Tamara Tomanová. Celek Ferrumu není tak hvězdný, zato je vzácně vyrovnaný. Jeho jedničkou je exreprezentantka ČR Hana Valentová-Plachá, v poslední době podává velmi dobré výkony Libuše Horáková (dva body na SK Frýdlant) a bohaté mezinárodní zkušenosti má i Veronika Poláková – Fantová. Utkání Břeclav A-SK Frýdlant se bude hrát v herně MSK v sobotu 13. února od 17.00, utkání Břeclav A-Ferrum Frýdlant je na programu v neděli 14.února od 10.00.

Výhodu domácího prostředí budou mít i druholigové ženy MSK Břeclav B. V sobotu od 10 hod budou hostit MEZ Vsetín, odpoledne od 14:30 hod SK Přerov. Mají dobrou šanci na zisk dalších bodů, potřebných k odpoutání se z posledního místa tabulky, které znamená přímý sestup do divize.