„Je to docela náročné, ale už jsem něco přeci jen odehrála. Vím, že soupeřky čekají, že já udělám tři body, ale na to už jsme si zvykla,“ přiznala po remízovém utkání největší hvězda břeclavského týmu Renata Štrbíková.

Bodem navíc, který znamenal remízu, byla výhra Kristýny Mikulcové nad Polkou Narkiewicz. Již v Lanžhotu s ní svedla velký boj a prohrála jen těsně 9:11 v pátém setu, což naznačilo, že je s ní přinejmenším výkonnostně vyrovnaná.

Trojka MSK Barbora Poláchová na výkonnostně lepší hráčky UTTV Volksbank Pinkafeld nestačila, její výkonnost má však stoupající tendenci a pokud v pilném tréninku vydrží, lze v budoucnu očekávat, že i ona se bude na výsledcích družstva bodově podílet.

Pinkafeld postavil v odvetě místo Rumunky Kont naturalizovanou Srbku Jurčič, která stejně jako slovenská obranářka Brunaiová získala dva body svého družstva, pátý přidala Narkiewicz výhrou nad Poláchovou.

„Je dobře, že jsme uhráli alespoň bod. Se současným kádrem asi nemůžeme pomýšlet třeba na zopakování loňského výsledku. Uvidíme, jestli se ještě nějak doplní,“ přemítala Strbíková.

Ve druhém utkání skupiny C vyhrál LZ Linz v maďarském Budaörsu 6:2 a potvrdil tak, že je favoritem skupiny.

O body se podělily Číňanka Liu Yuan (3) a česká reprezentantka Pěnkavová (2), které společně vyhrály čtyřhru.

Za Budaörs bodovaly jeho dvě nejlepší hráčky Pergel a Rečko. Linec je již jistým postupujícím do play off o 1. - 6.místo v Superlize bez ohledu na výsledky závěrečných dvou kol ve skupinách.

O druhé postupové místo se střetnou Budaörs s Pinkafeldem, výrazně větší šance se dávají Maďarkám.

Ženy MSK se již mohou pomalu připravovat na boj o konečné 7. - 12.místo v soutěži.

Další kolo bojů ve skupinách je na programu v úterý 10. listopadu. Ženy MSK ČP Břeclav Gumotex v něm pocestují do Lince.