Žebříčky jsou sestavovány na základě předem stanovených kritérií, která stanovují pro jednotlivé soutěže jejich bodovou hodnotu. Zatím se nedaří posoudit reálnou sílu zahraničních lig vůči domácí extralize. Zvýhodněny byly kontrolní turnaj reprezentantů a mistrovství ČR jednotlivců a v tom se ukázal být zásadní kámen úrazu. Česká jednička Renáta Štrbíková totiž na těchto akcích nestartovala, což ji stálo sestup až na vypočítané čtvrté místo. Přitom z kontrolního turnaje byla uvolněna, protože její pozice v reprezentaci si žádného ověřování nevyžadovala, a na mistrovství republiky nehrála kvůli zranění.

Rovněž cizinky, které si tak úspěšně vedou v domácích klubech, konkrétně v Hodoníně a v Břeclavi, nemohly z pochopitelných důvodů na vrcholných domácích akcích startovat, a tak se u nich vycházelo jen z výsledků v extralize, případně mezinárodní Superlize. Hodonínská Shi Dan, díky níž se celek ČSAD stal mistrem ČR, je tak až jako pátá nezařazená, břeclavská Mai Gejie dokonce až jedenáctá, přestože byla jasnou jedničkou MSK.

Také Olesja Stachova, která měla výbornou sezónu a neprohrála žádný lehký zápas, asi nebude se dvanáctou příčkou příliš spokojena. U cizinek zůstalo vypočítané pořadí zachováno, Štrbíková byla posunuta na pozici první nezařazené hráčky, tedy těsně za mistryni ČR Ivetu Vacenovskou.

Z řádně klasifikovaných hráček našeho regionu je na žebříčku nejvýše Ivana Weberová z MSK Břeclav. Patří jí čtvrté místo (loni byla osmá), což si zaslouží za dobré výsledky v průběhu celé sezóny, zejména pak za čtvrté místo na kontrolním turnaji reprezentantek a finálovou účast ve dvouhře na mistrovství ČR jednotlivců v Praze.
Z mužů extraligového Agrotecu Hustopeče byl nejlepší David Štěpánek, ale jeho výkonnost stačila jen na pozici ve čtvrté desítce nejlepších mužů ČR.