Korona krize zasáhla také hasiče, nejen omezením možností tréninku. „Museli jsme zredukovat počet soutěží. Místo původně plánovaných deseti jich nakonec máme jen pět, ty zbylé nebylo možno přesunout a museli jsme tedy zkrátit kalendář,” uvedla předsedkyně rady BHL Lucie Stibůrková.

Na soutěže podle ní jezdí v průměru kolem patnácti mužských týmů, pěti ženských a v nově zavedené kategorii smíšeného dorostu pravidelně startuje také kolem pěti družstev. „Snahou je při zavedení této kategorie udržet mladé u požárního sportu ve věku mezi dětskými kategoriemi a dospělými. Potřebujeme postupně dospělé kategorie doplňovat z dětí, které si sbory vychovávají. Navíc dětské soutěže končí v červnu, kdy se BHL teprve rozbíhá, tak mají vedoucí pro mladé program i na letní měsíce,” popsala důvody pro zavedení nové kategorie Stibůrková. Podle ní se o zavedení podobné kategorie snaží i v sousedním okrese Hodonín. 

Lanžhotská soutěž byla dvacátým ročníkem o putovní pohár Starosty města a přilákala k prvnímu letošnímu ostrému měření sil patnáct týmů z celé jižní Moravy, ale také ze Slovenska a pětici týmů ženských a čtyři dorostenecké družstva. „S průběhem i s účastí jsem vzhledem k době pokoranavirové spokojen. Na to, že ty družstva jsou nerozběhané a neroztrénované, tak předvedené nepřesnosti se dají připsat na tento vrub a na dalších soutěžích to bude lepší,” uvedl starosta pořádajícího sboru dobrovolných hasičů Tomáš Bača.

Výsledky muži: 1. Jezeřeny-Maršovice 17,99 s, 2. Velká nad Veličkou 18,59, Skalica Schaffer A (SVK) 18,61, ženy: 1. Hovorany 19,13, 2. Poštorná 20,05, 3. Tvrdonice 20,84, dorost: Jezeřany Maršovice 19,53, 2. Mistřín 19,70, 3.Hovorany 26,02 

DAVID KORDA