Po čtyřiadvaceti­hodinové cestě na sever Evropy čekalo malé hokejisty s trenéry a rodiči obdivování skandinávských krás, ale hned druhý den po příjezdu změřili síly i s prvním švédským celkem.

Ve Stockholmu se měli se postavit tamnímu týmu Segeltorps IF. Po dvou třetinách a půlhodině čistého času hry si břeclavští mladíci připsali jednoznačnou výhru 8:0.

Další den břeclavskou výpravu čekal přejezd do Göteborgu, kde navštívili tamní interaktivní muzeum Universum a muzeum automobilky Volvo. Večer po poučné prohlídce se mladí lvi měli podívat na zoubek dalšímu švédskému týmu Lerums.

Veškerou nervozitu ze zápasu s neznámým soupeřem ovšem ze sebe kluci setřepali hned po úvodních deseti minutách, kdy při velmi dobré kombinační hře přehrávali soupeře z Lerumu už 3:0.

Zbytek zápasu už byl pouze v režii Břeclavských s výsledným skóre 11:0.

A v obrazném proplouvání švédským hokejovým mořem pokračovali svěřenci trenéra Miroslava Hodonského i nadále. Nejprve se ale zregenerovali v jönkepingském akvaparku a poté navštívili hokejový zápas nejvyšší švédské soutěže mezi HV 71 a Färjestadem. Ve vynikající atmosféře zvítězili domácí 4:3.

Břeclavané navázali s vedením klubu HV71 přátelské vztahy, a tak se druhý den mohli mladí hokejisté dostat na trénink švédského celku, jehož dres obléká i Čech Kamil Piroš. S hvězdami švédského celku i s českým hráčem se mohli vyfotit a získali i několik cenných podpisů.

Předposlední utkání s mužstvem z města Börås pak bylo vrcholem nadvlády Břeclavanů nad stejně starými hokejisty ze Švédska. Lvíčata vyhrála vysoko 18:0 a vedení břeclavského klubu chtělo, aby v posledním zápase proti nim nastoupili o rok starší hráči. Ti měli břeclavský celek lépe prověřit.

Halmstad ale nakonec vyjel na led s až o tři roky staršími hokejisty, což už byl výrazný rozdíl. Lvíčata bojovala seč se dalo, ale soupeř měl celý zápas pod kontrolou a vyhrál 20:0. Poté už následovalo jen balení a celodenní cesta domů.