V uplynulých dvou sezónách oblékala dres stolních tenistek MSK Břeclav čínská hráčka Mai Gejie.

Její přítomnost v družstvu byla oživením, zvýšila jeho údernou sílu i schopnost konkurence s posílenými celky ČSAD Hodonín a SK Frýdlant nad Ostravicí. Ženy MSK se staly mistryněmi ČR v roce 2005 po finálové výhře nad Hodonínem 2:1 na utkání.

V roce 2006 porazily Hodonín v semifinále a o titul se střetly s Frýdlantem, který byl silnější o českou jedničku Štrbíkovou. Po velkém boji podlehly Frýdlantu 1:2 na utkání, v tom posledním 4:5.

V roce 2007 hrály znovu semifinále s Hodonínem, doma vyhrály 5:4, v Hodoníně prohrály po boji 3:5 a třetí, rozhodující utkání opět v domácím prostředí nezvládly a po porážce 1:5 jim zůstaly bronzové medaile.

To již v družstvu byla Mai, která v prvním utkání porazila všechny tři soupeřky včetně Shi Dan a Vachovcové, v odvetě znovu přehrála svou krajanku, ale utekla jí koncovka pátého osetu s bojovnicí Vachovcovou, přestože vedla již 5:0.

Ve třetím utkání prohrála Mai se Shi, a protože Weberová nečekaně klopýtla s Dzelinskou, skončilo celé utkání hodně brzy. V letošním semifinále byl soupeřem žen Břeclavi Frýdlant.

První utkání na domácích stolech se nepovedlo Mai, která prohrála s reprezentantkou ČR Harabaszovou (i se Štrbíkovou) a celkový výsledek tak zněl 2:5. Odveta ve Frýdlantu byla excelentní, Mai bodovala třikrát, přidala se i Ivana Weberová a Olesja Stachova měla mečboly na Harabaszovou.

Mohlo to být dokonce 5:1, ale i výhra 5:3 uspokojila a na jejím základě došlo znovu k rozhodujícímu třetímu utkání, opět na stolech Frýdlantu. Kvůli vědomí velké důležitosti výsledku byl třetí duel hodně nervózní z obou stran. Do stavu 3:3 vyhrávali favorité, i když se občas dost zapotili.

Rozhodnutí o postupujícím do finále padlo v zápasech hráček na stejných postech v obou družstvech. Dvojky Weberová s Harabaszovou a jedničky Mai se Štrbíkovou sehrály vyrovnané duely, ale domácí stolní tenistky byly přece jen o poznání důraznější v útoku a obě dosáhly na výhru 3:1, čímž bylo celé utkání výsledkem 5:3 pro Frýdlant a celkově 2:1 na utkání pro Frýdlant ukončeno.

I když se dvakrát po sobě do Břeclavi dostaly „jen“ bronzové medaile z mistrovství ČR, nelze hovořit o neúspěchu.

Vyrovnanost prvních tří českých družstev je velká, v důležitých utkáních rozhodují maličkosti a ty byly nakloněny více na stranu soupeřek. Jde i o schopnosti vítězit v důležitých zápasech, zvládat psychicky vypjaté koncovky setů, umět se prosadit.
Tyto vlastnosti nelze získat ani tím nejkvalitnějším tréninkem, jsou do značné míry dané, závisí na osobnosti hráček.

Při bilancování výsledků Mai Gejie ve službách MSK Břeclav se nesmí zapomenout na její výrazný podíl na zisku Českého poháru. Ve finále této doplňkové soutěže porazila Břeclav právě Frýdlant a Mai bodovala třikrát,když zdolala i Harabaszovou a Štrbíkovou. Dva body k tomuto úspěchu připojila Weberová.

Od sezóny 2008 - 2009 již Mai Gejie v Břeclavi hrát nebude. Svou působnost v klubu ukončila ke 31. květnu, vrátila se domů do Číny a chystá se přerušit aktivní sportování a věnovat se studiu na vysoké škole.

Mezeru po ní budou muset v Břeclavi zacelit, aby se udrželi v kontaktu s domácí špičkou a mohli se rovnat i se zahraničními celky. V těchto dnech vrcholí jednání o hráčských smlouvách pro příští ročník extraligy.