Slovácký veslařský klub Břeclav se může pochlubit, že má na šampionátu hned tři členy. Dalibor Neděla je stálým členem čtyřky párové, která je vlajkovou lodí české reprezentace. Sedí v ní mladí závodníci s velkou perspektivou pro olympiádu v Paříži. Loni získal Neděla na této lodi zlato na MS do 23 let právě v Račicích.

Benjamínkem v reprezentaci je devatenáctiletý Martin Ježek, který byl nominován od osmy mužů. Tato posádka je také složena z mladých závodníků a pro Ježka je to výtečná příležitost sbírat zkušenosti.

Velmi příjemným překvapením je účast Markéty Nedělové, sestry Dalibora, která si vyjela účast na MS v srpnovém nominačním závodě. „Myšlenku, abychom na nominačním závodě s mou parťačkou Alicí jely místo původně plánované čtyřky dvojskif, vnukla našemu trenérovi bývalá vynikající reprezentantka a olympijská vítězka Mirka Topinková Knapková. Byť jsme na dvojskifu neměly mnoho času na přípravu, kterou navíc narušily mé zdravotní problémy, dokázaly jsme při nominačním závodě na začátku srpna po pár společných trénincích si místo v reprezentaci vyjet. Bomba to byla hlavně pro Alici, která vesluje teprve tři roky a shodou okolností se stejně jako Mirka Knapková před veslařskou kariérou věnovala atletice. Začal tak pro nás koloběh soustředění – nejdřív čtrnáctidenní vysokohorská příprava ve Svatém Mořici a Livignu, potom týden v Měříně na Slapské přehradě. Na mistrovství se obě moc těšíme, ale zároveň máme strach, že realita v podobě porovnání se světovou špičkou bude tvrdá. Každá předjetá loď pro nás tedy bude znamenat úspěch. Skvělé je, že letošní MS seniorů proběhne u nás, v Račicích. Vnímám to jako výhodu – známé prostředí člověku dodá na klidu a velmi se těším na domácí fanoušky, kteří snad vytvoří tu správnou atmosféru," řekla před startem světového klání Nedělová.