Skvěle si vedla děvčata ve věkové kategorii 8 až 10 let. I přesto, že naprostá většina z nich startovala na MČR úplně poprvé, nedala na sobě nervozitu znát a předvedla synchronně a poctivě secvičenou skladbu na diváky oblíbenou píseň Hany Zagorové – „Rybičko zlatá, přeju si“.

V celkovém součtu známek za obě provedení nakonec toto družstvo zaostalo pouze za favorizovaným týmem z Velkého Týnce, a to jen o necelý bod. Stejný výsledek si skladba ve složení Nikča Baránková, Anička Bravencová, Eliška Harťanská, Adélka Ondrouchová, Kačka Pálková a Dorča Zemánková připsala také v páté části seriálu ESG CUP.

Kromě dvou stříbrných medailí z MČR a ESG CUP V. si tato děvčata odvezla z Plzně i malý pohár za celkové třetí místo v seriálu ESG CUP 2010.

V záři cenných kovů mladších závodnic se trošku ztratilo druhé, neméně úspěšné družstvo SK MG Břeclav v kategorii 12 až 14 let ve složení Barbora Bartošová, Karolína Cyprisová, Leona Haluzová, Eva Kosová, Hana Krevňáková, Kristýna Salajková a Tereza Stehlíková, které ve velmi vyrovnané konkurenci obsadilo jak na MČR, tak i v pátém dílu ESG CUP nepopulární čtvrtou příčku.

V neděli se úspěšné, ačkoli po dlouhém cestování velmi unavené, gymnastky SK MG Břeclav rozjely do Brna na pohárový závod v kombinovaném programu. Výborně odcvičila jak svou volnou sestavu bez náčiní, tak i povinnou sestavu se švihadlem Dorota Zemánková v kategorii III.VTp, potvrdila pozici oblastní jedničky a vybojovala pro břeclavský klub zlato.

Na stupně vítězů ji doprovodila Eliška Harťanská, která si z Brna odvezla stříbrnou medaili. Únava se podepsala na výkonu Nikoly Baránkové, která skončila pátá. V kategorii II.VTp cvičila děvčata povinnou sestavu s míčem a volnou sestavu s obručí, při které se Bára Bartošová bohužel nevyvarovala drobných chyb, přesto však její výkon stačil na pěkné třetí místo.

V nejstarší kategorii Žen reprezentovaly SK MG Břeclav hned čtyři závodnice. Jak je již dobrým zvykem, seřadily se břeclavské gymnastky pěkně za sebou. Bronz vybojovala Jana Šragová, čtvrtá skončila Hana Krevňáková a na pátém místě se umístila Barbora Harťanská. Nejúspěšnější z nich však byla zlatá Mariana Černá, která v uplynulých čtyřech dnech stihla mimo jiné odmaturovat a absolvovat také MČR v estetické skupinové gymnastice v Plzni jako hostující členka zlatého týmu SK MG Mantila Brno.

Tento závod byl poslední prověrkou před vrcholem sezóny – Mistrovstvím České republiky v kombinovaném programu, které se koná příští víkend v Praze. Břeclavský klub zde bude reprezentovat celkem deset závodnic.

GABRIELA HARŤANSKÁ