Nejblíže od domova vyrazily závodnice základního programu, které se představily v sobotu v Dubňanech. Nejúspěšnější byly nejmladší holčičky ročníku narození 2013. Míša Frýdková i Tina Peterková v obou sestavách excelovaly a s výrazným náskokem obsadily první a druhou příčku ze šestnácti zúčastněných.

V kategorii o rok starších měl břeclavský klub také dvě zástupkyně. Hlavně díky jistému výkonu v sestavě akrobatické si Anička Neumanová vybojovala stříbro a především pád před kotoulem odsunul Sofii Švendovou na sedmou pozici. V kategorii ročníku narození 2011 získala Karla Kejlová bronzovou medaili, stejně jako Veronika Prokopová ve starší kategorii. Úspěšnost základního programu završila soutěž tříčlenných družstev, ve kterých SK MG Břeclav získalo stříbrné a bronzové medaile.

Kombinovaný program vyrazil v sobotu v časných ranních hodinách do Prahy. V první kategorii svou letošní suverenitu opět potvrdila Ela Majerníková, která získala nejvyšší známky v obou sestavách a zvítězila. Úplně stejná situace se zopakovala v kategorii druhé, kde zlato brala Adéla Baranovská. Jolana Koulová skončila v součtu obou známek šestá, ovšem v sestavě se švihadlem získala třetí nejvyšší známku a bronzovou medaili.

V neděli se kombinovaný program rozdělil na dvě skupiny. Část pokračovala do vzdálené Plzně a šest gymnastek vyrazilo do Přerova. Tam se vedlo ve čtvrté kategorii nejlépe Martě Líbalové, která si domů odvezla stříbrnou medaili. Nejsilnější konkurence bývá již tradičně v kategorii žen. Eliška Harťanská po celodenní trenérské přípravě všech závodnic zvládla čistě zacvičit i obě své sestavy a skončila na pěkném šestém místě.

Závodnice v Plzni byly neméně úspěšné. I přestože se břeclavským gymnastkám ve většině případů povedla čistě vždy jen jedna sestava, dokázaly, že patří k nejlepším v republice. Druhou kategorii reprezentovala Adéla Baranovská a stejně jako v Praze zvítězila. Stejně se umístily i Jolana Koulová a Anastázie Kosmáková, tj. šestá a sedmá. Valentýna Mrázová si polepšila oproti Praze na celkové osmé místo. Ve třetí kategorii má břeclavský oddíl jen jednu zástupkyni. Tereza Baranovská po chybičkách v míči skončila na pěkném čtvrtém místě mezi sedmnácti soupeřkami.

Čtvrtá kategorie cvičí s kombinací nejobtížnějších náčiní stuhou a kužely. Břeclavačky se však nezalekly a odváží domů zlato i stříbro, kdy na nejvyšší stupínek vystoupala Anastasia Komarova a společnost o stupínek níž jí dělala Alma Ciprysová.

SOŇA HARŤANSKÁ