Nejprve závodila mladší děvčata základního programu moderní gymnastiky. Medailovou žeň odstartovala již v nejmladší kategorii Arleta Sadílková, která si za své sestavy bez náčiní a akrobatickou vysloužila stříbro. Její o rok starší kolegyně Marta Líbalová a Stanislava Kaňová byly neméně úspěšné a obě vystoupily se shodnou známkou rovněž na stříbrný stupínek. Gymnastky ročníku narození 2003 cvičily sestavu bez náčiní a se švihadlem.

Závod se nejlépe vydařil Lindě Kaňové, která obsadila druhé místo, třetí skončila Bára Kytková a nepopulární čtvrtá příčka zbyla opět na Karolínu Koulovou. Dopoledne proběhlo i klání 2. kategorie základního programu, kde děvčata předvedla sestavy se švihadlem a s obručí. Stříbro zde vybojovala Markéta Hromková, Tereza Konšelová medaile unikla o vlásek a zbyla na ni také jen ta bramborová. Odpolední část Baby cupu zahájila 3. kategorie. Natálie Glížová odcvičila sestavy s míčem a obručí téměř bez chyb a vybojovala pro SK MG Břeclav první zlato v tomto závodě.

Svůj premiérový start na brněnských závodech absolvovaly i závodnice III. a II. kategorie kombinovaného programu. V této sezoně se úplně změnila náplň sestav a pravidla, takže první závod byl velmi očekávaný a sledovaný jak samotnými gymnastkami, tak i jejich trenérkami.

Břeclavské závodnice dokázaly, že tvrdá a důsledná práce nese ovoce. Ve II. kategorii se všechny čtyři reprezentantky Břeclavi vešly do první šestice. Nejvyšší známky a zlatou medaili zaslouženě získala za sestavy bez náčiní a se švihadlem Anna Bravencová.

Na stupínky ji doprovodila Barbora Madarászová, která výborně zvládla svůj přestup ze základního programu a vybojovala třetí místo. Velkým úspěchem je i čtvrté místo Terezy Zemánkové a šestá příčka Marie Líbalové.

Břeclavské gymnastky prorazily i ve III. kategorii. Především čistě zacvičená obruč vynesla Dorotě Zemánkové prvenství, stříbrnou pozici i po velké chybě v sestavě s obručí uhájila Nikola Baránková. Těsně pod stupni vítězů se seřadily další tři gymnastky SK MG Břeclav, když čtvrtá skončila Adéla Ondrouchová, šestá Eliška Harťanská a sedmá Kateřina Pálková.

SOŇA HARŤANSKÁ