První červnový víkend byl pro závodnice SK MG Břeclav jedním nejdůležitějším víkendem sezony. Konalo se totiž mistrovství České republiky základního a kombinovaného programu. Zúčastnily se ho pouze ty gymnastky, které na přeborech Jihomoravské soutěžní oblasti dokázaly obsadit ve svých kategoriích první čtyři místa. To se povedlo šesti břeclavským závodnicím v základním a šesti v kombinovaném programu. Díky sedmi vybojovaným mistrovským titulům se tento víkend stal nejúspěšnějším v celé historii břeclavské moderní gymnastiky.

Nejprve zamířily na sever Břeclavanky závodící v základním programu. „Obě sestavy bez náčiní a se švihadlem nejlépe zacvičila Alma Ciprysová a získala pro náš oddíl titul mistryně České republiky. V silné konkurenci dokázala uspět i jedna z nejmladších závodnic Stanislava Kaňová, která vybojovala osmé místo," komentovala první úspěchy břeclavská trenéra Soňa Harťanská.

Ve třetí kategorii všechny zástupkyně SK MG Břeclav dokázaly, že patří k nejlepším v republice. Sestavy rozhodčí ohodnotily třetími nejvyššími známkami u Sáry Špatkové, a tak se příznivci břeclavské moderní gymnastiky radovaly z další medaile. Šesté místo připadlo Lucii Mančíkové a desátá byla Tereza Konšelová.

Ve čtvrté kategorii měla Břeclav pouze jednu zástupkyni Ninu Kingovou, která absolvovala svou premiéru na mistrovských celorepublikových závodech a obsadila slušnou třináctou pozici.

Zlaté sesterské duo

Bezkonkurenčně zacvičená sestava bez náčiní a výborně předvedená taneční sestava se švihadlem zajistila Tereze Zemánkové kov nejcennější a její první titul mistryně České republiky. V započatém trendu pokračovala Dorota Zemánková. „Stejně jako její mladší sestra si odvezla domů republikový titul. Radovala se také Nikola Baránková, která předvedla nejlepší sestavu s míčem a díky tomu získala stříbro," těšilo Harťanskou.

V mistrovském tažení pokračovala mezi ročníky narození 2000 až 1997 Eva Kosová. Náročná sestava s kužely a nejlépe odcvičená sestava se stuhou přinesly do sbírky břeclavských gymnastek pátou zlatou medaili. I další závodnice této kategorie Karolína Cyprisová se nezalekla velké konkurence a obsadila krásné sedmé místo.

V kategorie žen zastupovala SK MG Břeclav Tereza Stehlíková, která mezi nejstaršími závodnicemi prožívá svou první sezonu. „Podala kvalitní výkon, ale bohužel se nevyvarovala drobných chyb. To ji stálo medailovou pozici, ale i tak je krásné čtvrté místo příslibem do budoucnosti," dodala Harťanská.

Oba dny se závodilo i o body do mistrovství republiky čtyřčlenných družstev. Mistryněmi republiky v základním programu se stala i Sára Špatková, a tak se jí kromě bronzové z individuální soutěže na krku houpala i zlatá mistrovská medaile.

V kombinovaném programu družstev poprvé v historii ovládly stupně vítězů pouze gymnastky z jižní Moravy, mezi kterými hrály prim Břeclavanky. Mistryněmi se staly díky prvním místům Dorota Zemánková a Eva Kosová. Druhá příčka patřila Tereze Zemánkové a bronz připadl družstvu Nikoly Baránkové a Terezy Stehlíkové.