V nejmladší kategorii ročníku narození 2006 a mladší zabojovala Arleta Sadílková. Její sestavy bez náčiní a akrobacii ohodnotily rozhodčí bronzovou medailí. Mezi o rok staršími děvčaty nedaly Břeclavanky ostatní oddílům žádnou šanci a odvezly si z Brna kompletní sadu medailí. „Přebornicí jihomoravské oblasti se stala Stanislava Kaňová o pověstný chlup před stříbrnou Anastasií Komarovou a na stupínek třetí vystoupila Maria Komarova. Páté místo pak obsadila ještě Marta Líbalová," vyhodnocovala nejlepší umístění mladých gymnastek jejich trenérka Gabriela Harťanská s tím, že pro tyto dvě kategorie jsou oblastní přebory vrcholem závodního období, jelikož tak malé závodnice ještě mistrovství republiky nemají.

Od I. kategorie už ale šlo do tuhého. Protože se bojovalo o pouhých čtyři až pět postupových míst v každé kategorii. Klasicky nejhojnější účast byla mezi ročníky 2003–2004. I zde, mezi 33 závodnicemi, dokázaly břeclavské gymnastky, že patří k nejlepším.

Titul oblastní přebornice jim sice unikl, ale stříbrný stupínek již patřil Natálii Švrčkové a bronz brala za sestavy se švihadlem a bez náčiní Alma Ciprysová. Do první desítky se vešly i šestá Karolína Koulová, osmá Bára Kytková a desátá Linda Kaňová.

Ve II. kategorii cvičila děvčata sestavy s obručí a se švihadlem. Zde měla Břeclav dvě zástupkyně. „Favorizovaná Markéta Hromková nebyla ve své kůži a její výkon stačil jen na desátou příčku. Mile však překvapila Tereza Konšelová, která vyrovnaným výkonem v obou sestavách vybojovala cennou bronzovou medaili," popsala výkony starších závodnic břeclavská trenérka.

Ve 3. kategorii potvrdily zástupkyně SK MG Břeclav svou letošní formu a odvezly si z Brna stříbrnou, bronzovou a „bramborovou" medaili v pořadí Natálie Glížová, Sára Špatková a Lucie Koulová.

Přímý postup na mistrovství republiky v základním programu moderní gymnastiky, které se letos koná 9. června od 11 hodin ve sportovní hale TEZA Hodonín a pořádá ho SK MG Břeclav, si svými umístěními zajistilo šest břeclavských gymnastek.

„Pořádající oddíl má však právo postavit na start jedno vlastní družstvo složené z děvčat, kterým přímý postup z oblastních přeborů unikl. V Hodoníně tak v základním programu bude SK MG Břeclav reprezentovat rekordní počet deseti závodnic," připomněla Harťanská výhodu pořadatelského tý­mu.

Nečekaným triumfem gymnastek Břeclavi skončil i přebor Jihomoravské soutěžní oblasti v kombinovaném programu v Brně. Všechny čtyři tituly oblastních přebornic putovaly do Břeclavi, a to zásluhou Anny Bravencové, Doroty Zemánkové, Terezy Stehlíkové a Mariany Černé.

Ani ostatní reprezentantky břeclavského klubu nenechaly nikoho na pochybách, že patří k nejlepším. Ve III. kategorii, kde předvedlo 28 zúčastněných sestavy se švihadlem a bez náčiní, přidala ke zlatu Bravencové ještě bronz Barbora Madarászová. Čtvrtá příčka pak patřila Tereze Zemánkové, šestá Marii Líbalové a jedenáctá Denise Glížové.

Ve II. kategorii navázaly gymnastky na úspěšné mladší kolegyně a kromě prvního místa Doroty Zemánkové získala ještě stříbro Nikola Baránková. Pouhých pět setin bodu navíc dělilo Elišku Harťanskou od bronzu.

„Kateřinu Pálkovou tentokrát zradila velká nervozita a nejistý výkon v sestavě s obručí i míčem stačil na deváté místo. Dvanáctá nakonec skončila Adéla Ondrouchová," dodala trenérka.

V I. kategorii suverénně zvítězila Tereza Stehlíková, když za sestavu se stuhou i s kužely získala výrazně nejvyšší známky. Karolína Cyprisová podala životní výkon v sestavě se stuhou a zaslouženě za ni získala druhou nejvyšší známku. Cvičení s kužely ale poznamenala velká nervozita a hrubé chyby ji odsunuly na pátou pozici.

Mezi ženami ke zlaté medaili Mariany Černé přidala stříbro Jana Šragová. Barbora Harťanská, která po sestavě s míčem byla na šesté pozici, se v sestavě s obručí nevyvarovala velkých chyb a nakonec obsadila až osmé místo.

Mistrovství republiky gymnastek s kombinovaném programu se uskuteční 10. června od 11 hodin taktéž ve sportovní hale v Hodoníně.