Domácí prostředí sportovní haly při ZŠ kpt Nálepky v Charvátské Nové Vsi dokonale využily závodnice cvičící v kombinovaném programu a dokázaly vybojovat 8 z 12-ti udělovaných medailí.

V nejmladší kategorii III. VTp v sestavách bez náčiní a se švihadlem se stala přebornicí jihomoravské soutěžní oblasti Dorota Zemánková a na stupínek vítězů ji doprovodila stříbrná Eliška Harťanská.

Těsně pod „bednou“ skončila Nikola Baránková a do desítky byla ještě Adéla Ondrouchová na šestém a Anna Bravencová na sedmém místě. Stejná situace se opakovala i v kategorii II. VTp, když zlato v sestavách s míčem a obručí vybojovala Eva Kosová a jen desetinu bodu za ní skončila stříbrná Bára Bartošová.

Karolína Cyprisová bojovala před závodem s virózou a bohužel se to podepsalo na jejím výkonu, když skončila na šestém místě mezi dvaceti závodnicemi. Sestavy se stuhou a kužely cvičily gymnastky v kategorii I. VTp. Loňská mistryně ČR v kategorii II. VTp Tereza Stehlíková se vypořádala se startem ve vyšší kategorii na výbornou a stala se třetí břeclavskou přebornicí JMSO v sobotním závodě.

Výborný bronz vybojovala Kristýna Salajková. Leona Haluzová předvedla vůbec nejlepší sestavu se stuhou, ale po chybě v sestavě s kužely skončila na konečném šestém místě. Nejstarší kategorii žen již zcela ovládly břeclavanky. Vítězkou se stala Mariana Černá, bronz brala Jana Šragová, čtvrtá skončila Bára Harťanská, pátá Hanka Krevňáková a šestá Eva Abrahamová. Oblastní přebor byl současně i nominačním závodem na MČR, které se bude konat v červnu v Praze. Pokud bude postupový klíč stejný jako loni, měl by na něj odjet rekordní počet deseti závodnic Sportovního klubu moderní gymnastiky Břeclav.

Poprvé v historii bude také první družstvo jihomoravské soutěžní oblasti složeno pouze z gymnastek břeclavského oddílu, protože zvítězily ve všech kategoriích.

SOŇA HARŤANSKÁ