V nejmladší kategorii ročníku narození 2009 děvčata zcela ovládla stupně vítězů. „Na nejvyšší stupínek vystoupila za sestavy akrobatickou a bez náčiní Veronika Kružíková, stříbro brala Anastázie Kosmáková a třetí místo vybojovala Jolana Koulová," uznale pokývala hlavou nad výkony nejmenších svěřenkyň předsedkyně oddílu Soňa Harťanská.

Mezi o rok staršími děvčaty neměla konkurenci Laura Osičková, když byla suverénně nejlepší v obou sestavách. Na stupně vítězů ji doprovodila bronzová Jana Kopřivová, desátá skončila Eliška Riebauerová.

Sestavu bez náčiní nejlépe předvedla Rozálie Hakalová a vybojovala pro SK MG Břeclav další zlatou medaili. „Svůj první start v této kategorii absolvovaly Emílie Melicharová a Barbora Šťastná a obsadily napoprvé slušnou sedmou a osmou příčku," podotkla Harťanská.

Mezi osmiletými gymnastkami poprvé startovala i o rok mladší Vanessa Charvátová a sestavy bez náčiní a se švihadlem zvládla na výbornou. Na nejvyšší stupínek vystoupila spolu s oddílovou kolegyní Valerií Krausovou po zisku stejného počtu bodů za obě sestavy. Úspěchem je i páté místo Nely Kumštové. V základním programu cvičí gymnastky sestavy s obručí a se švihadlem. Patricie Hakalová skončila devátá a Klára Kružíková třináctá.

Mezi nejstaršími děvčaty ve čtvrté kategorii dominovala svým výkonem v sestavách s míčem a švihadlem Lucie Mančíková a odvezla si z Hlučína zlato. Lucie Koulová po slušném výkonu obsadila místo šesté, chyb se nevyvarovala sedmá Sára Špatková.

Využily zkušenost

Odpolední program patřil závodnicím kombinovaného programu. „Svých zkušeností využila zlatá Tereza Zemánková a stříbrná Marie Líbalová, když v obou sestavách s obručí i míčem podaly vyrovnaný výkon. Svůj první start v této kategorii pak proměnila Linda Kaňová v páté místo. Smůla na paty se zatím letos lepí až jedenácté Natálii Švrčkové," pokrčila rameny předsedkyně a hlavní trenérka oddílu.

O svých kvalitách nenechaly nikoho na pochybách medailistky z loňského mistrovství republiky Dorota Zemánková a Eliška Harťanská. Zlatou medaili vybojovala po výborném výkonu v sestavách se stuhou a kužely Dorota, Eliška zaslouženě vystoupila na stupínek stříbrný.

Mezi ženami podaly rozpačitý výkon obě zástupkyně břeclavské sportovní gymnastiky. „Karolína Cyprisová cvičila s míčem a kužely, nevyvarovala se chyb a obsadila páté místo. Evě Kosové utekla obruč za závodní plochu, bohužel jí nevyšla ani sestava s kužely a skončila až sedmá," dodala Harťanská.