Nejcennější kov vybojovali proi Břeclav Anna Třináctá, Filip Esterka, Dagmar Kašubová a Aneta Straková. Stříbrnou medaili získali Barbora Lucká, Jakub Tržil, Radovan Pír a Miroslav Tržil. Bronzovou placku si domů odvezli i nováčci Tomáš Peterka a Martin Frýbert.

Velikonoční turnaj v judu neminul ani kostické judisty. Při účasti asi 170 judistů a judistek se ani oni neztratili a zásluhou Davida Dubce vezou 1. místo a zlatou medaili v kategorii nejmladších judistů.

Lucie Bartošová obsadila v této věkové kategorii děvčat pěkné 3. místo a bronzovou medaili. V kategorii starších žáků hmotnosti nad 73 kg bojovali za kostické judisty Martin Holobrádek, kterému se však nedařilo a byl vyřazený, a Lukáš Svobodník.

Ten se probojoval do bojů o medaile, kde v souboji o finále narazil na svého kamaráda a současně soupeře z břeclavského oddílu Miroslava Tržila. V tomto duelu se dopustil hrubé chyby a odešel poražený s možností bojovat ještě o bronzovou medaili. V posledním zápase o bronz se vzchopil a dokázal v souboji o třetí místo zvítězit.

V kategorii starších žaček bronzovou pozici obsadila z Kostických ještě Monika Tučková.

VĚRA KRÁSNÁ