Mistrovství zahrnovalo tři věkové kategorie nejmladší žačky, mladší žačky a žačky. Břeclav měla zastoupení po jedné závodnici v každé z nich.

„V kategorii nejmladších žaček reprezentovala náš oddíl Ivana Kratochvílová (na snímku). Nejmladší z našich závodnic obsadila šestnácté místo se ziskem 27,22 bodů. O umístění v jejím případě ani tak nešlo, byl to její první start na nejdůležitější národní soutěži a zatím největší úspěch její dosavadní kariéry," pochválila zanedlouho desetiletou závodnici trenérka Mirka Myslivečková.

V dalších dvou starších kategoriích soutěžily břeclavské sestry Gulíškovy. Mladší ze sester, Karolína, obsadila po krátkém programu překvapivé 18. místo.

„Gabriela svou sestru předčila výborným výkonem a po krátkém programu se radovala ze šestnácté pozice. Obě děvčata si bohužel své umístění v konečném výsledku neudržela a pohoršila si. I přes velmi dobré jízdy s drobnými chybami se v celkovém součtu posunuly o nějaké to místo níž ve startovním poli," krčila rameny trenérka Krasa.

V sesterské souboji získala lepší umístění starší Gabriela, jež soutěžila v kategorii žaček. Z obou programů získala celkem 63,22 bodů, a to stačilo na 17. místo, což je velice dobrý výsledek.

Ani Karolína se výkonem své sestry nenechala zahanbit, a svým bodovým ziskem se zařadila mezi dvacet nejlepších mladších žaček, které Česká republika má. Získala 54,98 bodů a zařadila se na dvacáté místo.

V době pořádání mistrovství republiky se ale konala také Velká cena města Prostějova. Na Hanou z Břeclavi zamířily nejmladší krasobruslařské naděje, dívky soutěžící v kategorii nováčků.

Bronzovou medaili, a také nejlepší umístění z břeclavských dívek v této kategorii, získala Adriana Vaculíková. V polovině startovního pole, tedy na 13. místě, skončila Aneta Štollová a 20. místo získala Adéla Krejzová, která letos sbírá hlavně cenné zkušenosti. „Je to teprve rok, co začala bruslit, a tak musí bojovat s výraznou nevýhodou oproti ostatním děvčatům," poznamenala Myslivečková.

V kategorii žaček Kraso Břeclav reprezentovala Magdalena Koníčková. Po výborných výkonech v obou částech závodu vybojovala čtrnáctiletá dívka druhé místo a stříbrnou medaili pro břeclavské barvy.

Na závěr je potřeba zmínit ještě nejčerstvější krasobruslařský závod. Brněnský Memoriál Stanislava Suka uvítal čtyři krasobruslařky z Břeclavi, opět v různých věkových kategoriích. Adriana Vaculíková svůj úspěch zopakovala, i když to v Brně stačilo jen na medaili bramborovou a nepopulární čtvrté místo.

Adriana Štollová předvedla slušnou jízdu a získala 15. místo. Mladší žačka Karolína Gulíšková využila hotové formy z předešlého republikového mistrovství a získala bronzovou medaili.

V kategorii nejmladších žaček se závodu zúčastnila Tereza Schweitzerová, předvedla pěknou jízdu a umístila se na 13. pozici.