Zástupkyní Břeclavanek v kategorii nováčků byla vůbec nejmladší závodnice Ivana Kratochvílová. „Ivana začala svou volnou jízdu na opačné straně, než je zvyklá a než má naučené z tréninků. Celou jízdu tedy zrcadlově obrátila. Trochu ji to zaskočilo, ale nakonec to výborně zvládla. Bez chyby provedla všechny jednoduché skoky a pěkně skočila i oba axely. Nakonec obsadila vynikající stříbrnou příčku,“ pochválila trenérka Mirka Myslivečková svou svěřenkyni.

To ale netušila, že Kratochvílová nebude jedinou břeclavskou medailistkou.

V kategorii nejmladších žaček totiž předvedla volnou jízdu Karolína Gulíšková. „Krásný dvojitý flip, dvojitý toolup a ještě jeden v kombinaci s jednoduchým toolupem, dvojitý salchow, axel a pěkné piruety udělaly na rozhodčí velký dojem,“ potvrdila trenérka s tím, že mezi patnácti závodnicemi ohodnotila porota Gulíškové jízdu stříbrnou medailí.

Břeclavský oddíl pak měl největší zastoupení mezi mladšími žačkami. Nejlépe se volná jízda vydařila Gábině Gulíškové, která napodobila svou sestru a i přes malé zaváhání u dvojitého flipa druhé místo.

Další závodnice oddílu Kraso už na medaili nedosáhly. „Kristýna Legdanová svou jízdu zvládla až na zaváhání u dvou dvojitých salchowů a obsadila sedmé místo. Magda Koníčková udělala více chyb hlavně ve výjezdech skoků a skončila hned za Kristýnou osmá. Nejméně se tentokrát volná jízda vydařila Pavle Izakovičové, která skončila desátá,“ dodala Myslivečková.