Závod zahájila nejmladší I. kategorie, ve které se podařilo postoupit na MČR dvěma břeclavským gymnastkám. Přebornice JMSO Ela Majerníková odcvičila bezchybně volnou sestavu bez náčiní, ale drobné nepřesnosti v sestavě se švihadlem ji stály v nabité konkurenci cenné desetinky bodu a získala pro SK MG Břeclav bronzovou medaili. První MČR absolvovala Kristýna Hrdinová, která postoupila z oblastních přeborů z druhého místa. Předvedla v obou sestavách bezchybný a výrazový výkon a pro Břeclav vybojovala cennou zlatou medaili a titul mistryně České republiky.

Ve II. kategorii oslnila Adéla Baranovská všechny rozhodčí i diváky v sestavě bez náčiní i se švihadlem a s velkým náskokem získala zlatou medaili a druhý titul mistryně České republiky. Anastázie Kosmáková obsadila krásné šesté místo.

Jedno želízko v ohni měl SK MG Břeclav v kategorii III., kde děvčata cvičí povinnou obruč a volný míč. Čtvrtá z oblasti Tereza Baranovská zvládla svůj první start na mistrovské soutěži dobře a i když se nevyvarovala drobných nepřesností, obsadila hezké sedmé místo.

Ve IV. kategorii doslova vytřela zrak všem Marta Líbalová. Skvěle odcvičila povinnou stuhu i volné kužele a stala se zaslouženě mistryní České republiky. Alma Ciprysová , která byla členkou domácího břeclavského družstva, si napravila po nevydařeném oblastním přeboru reputaci. Po nejistém výkonu v kuželech, výborně zacvičila stuhu a skončila těsně pod stupni vítězů na skvělé čtvrté příčce.

V nejstarší kategorii žen se tradičně sešla největší kvalita. Břeclav reprezentovala pouze Tereza Zemánková, která se stala nečekaně druhou vícemistryní ČR a získala stříbrnou medaili. MČR v kombinovaném programu je soutěží pětičlenných oblastních družstev, když první družstvo tvoří vítězky oblastních přeborů v jednotlivých kategoriích, druhé družstvo závodnice na stříbrných pozicích, atd. Jihomoravské první družstvo získalo zlaté medaile, když k tomuto úspěchu nemalou měrou svým umístěním přispěly Ela Majerníková a Adéla Baranovská. Kvalitu kombinovaného programu na jižní Moravě potvrdilo i druhé družstvo , jehož členkami byly Kristýna Hrdinová a Marta Líbalová, a které získalo medaile stříbrné.

SOŇA HARŤANSKÁ