V 0.B kategorii cvičí sestavu bez náčiní nejmladší gymnastky Sára Kratochvílová, Marina Filípková, Salma Rusková, Anna Neumannová, Sofie Švendová a Tina Peterková. Obě provedení se děvčatům povedla a z Brna si odvezly sadu stříbrných medailí.

V odpoledním programu sev I. kategorii představily i dvě břeclavské skladby cvičící s pěti obručemi. Zkušenější závodnice Adéla Baranovská, Jolana Koulová, Anastázie Kosmáková, Valentýna Mrázová, Bianka Martinkovičová a Ela Majerníková se dočkaly vytoužených zlatých medailí. „Děvčata zvládla náročnou a nápaditou choreografii v obou provedeních na výbornou,“ pochvalovala si trenérka Soňa Harťanská.

Jejich mladší oddílové kolegyně Veronika Kružíková, Veronika Prokopová, Kristýna Hrdinová, Karla Kejlová, Julie Juráčková a Laura Kratochvílová hodně chybovaly v prvním provedení a ani zlepšený výkon v provedení druhém v součtu obou známek nestačil na lepší než jedenáctou příčku.

Ve III. kategorii se v sestavě s pěti švihadly představily Maria Komarova, Tereza Baranovská, Anastasia Komarova, Klára Kružíková a Marta Líbalová. „Po zranění Stanislavy Kaňové se Maria Komarova musela naučit její místo v sestavě. Vypořádala se s tím statečně a odměnou byly děvčatům stříbrné medaile,“ poznamenala Harťanská.

Tuto neděli se vydají břeclavské gymnastky do Brna na oblastní přebor jižní Moravy, kde se rozhodne o postupujících družstvech na mistrovství České republiky, které proběhne 1.12. v Kynžvartu.