V Hluku 17.-18.května bude soutěžit dorost ČR (64 chlapců a 48 dívek). S ambicemi umístit se mezi nejlepšími pojede do Hluku hráčka MSK Břeclav Veronika Malíková, která patří dlouhodobě ke špičce ČR ve svém ročníku narození (1991), což naposledy dokázala třetím místem na kontrolním turnaji dorostenek ČR TOP 12 v Havířově třetím místem.

Prosadit se bude chtít i její kolegyně z prvoligového béčka Břeclavi Petra Mergenthalová, která na výraznější osobní výsledek stále čeká.

V Mostu 24.-25. května budou mít svůj republikový šampionát stolní tenisté kategorie staršího žactva. Jako reprezentantka Jihomoravského kraje se zde představí Barbora Poláchová , která se kvůli menšímu počtu startů na celostátních bodovacích turnajích nevešla mezi přímo nominované hráčky (32).

V Liberci 31. května - 1. června bude miniseriál republikových šampionátů mládeže uzavřen soutěžemi mladšího žactva. I zde bude mít MSK Břeclav zastoupení.

Svatava Janků si účast vybojovala dobrými výsledky na celostátních turnajích, Adriana Bzirská bude v Liberci reprezentovat Jihomoravský kraj.

Novinkou sezóny 2007-2008 je mistrovství ČR dorostu do 21 let, které se uskuteční ve všedních dnech 20.-21.května v Ostravě. Účast pěti dívek na republikových šampionátech jednotlivců je výkonnostním posunem, v minulosti na nejvyšší úrovni hráli jen ojedinělí zástupcové MSK.

Navíc jsou v záloze Magdalena Šubíková (ročník 1997) a Jan Vašíček (1999), kteří patří ještě do kategorie nejmladšího žactva, pro které se mistrovství ČR nevypisuje. Oba se ve čtvrtek 8.května zúčastní v Dubňanech krajského žebříčkového turnaje TOP 20 nejmladšího žactva, kde budou moci svou výkonnost prokázat.