„Vždy hrajeme o medaile. Letos se budeme snažit potrápit Hodonín, který má ale stále výbornou sestavu. Navíc se jim podařilo pro tuto sezonu získat paralympijskou vítězku z Londýna Partykovou, která je tak kvalitní, že i s handicapem nastupuje za polskou reprezentaci mezi zdravými," přiblížil sílu úhlavního soupeře a zároveň rivala šéftrenér břeclavského klubu Jaroslav Hýbner.

Břeclavský kádr ale může vstoupit do nové sezony sebevědomě. V týmu, který při utkáních většinou vede trenér Petr Nedoma, zůstaly všechny tři hráčky z minulé sezony. Kromě maďarské opory Vivien Ellöové rovněž dvě reprezentantky širšího kádru českého národního týmu Aneta Kučerová a Karina Adámková. „Holky se postupně zlepšují, a tak máme naději, že se nám letos bude dařit ještě lépe než loni," uvedl optimisticky Hýbner.

BOJ O DRUHÉ MÍSTO

Trenér již vyhlíží rovněž první domácí zápas svých svěřenek. Premiéru na domácích stolech si hráčky MSK Břeclav neodbudou 30. září proti nikomu jinému než právě tradičnímu rivalovi z Hodonína. „Letos dojde na vzájemné měření sil hodně brzy. Bude to sice zajímavá konfrontace, ale přece jen, je to základní část. Bude to takové oťukávání. Lámat chléb se bude až případně v play-off," sdělil Hýbner.

Podlé šéftrenéra břeclavského klubu ale soutěž nebude jen o dvou jihomoravských družstvech, některé týmy totiž přes léto výrazně posílily a mohou se zapojit do hry o titul. To je 
i případ klubu z Moravského Krumlova, který ještě v minulé sezoně nesl název Řeznovice. „Do klubu přišla členka užšího kádru české reprezentace Dana Čechová-Hadačová. S nimi pravděpodobně budeme hrát o druhé místo v základní části, což je náš cíl. Druhá pozice totiž bude zaručovat, že bychom na Hodonín mohli narazit až ve finále," uvažoval dopředu Hýbner.

Břeclavské stolní tenistky čekají v první polovině sezony, která končí na začátku prosince, čtyři domácí zápasy. Již zmiňovaný duel s Hodonínem sehrají 30. září, o den později vyzvou B tým Hodonína, na začátku prosince potom doma přivítají Vlašim a Sokol Praha Nusle.

VÁCLAV PETRŮ