Svěřenkyně trenérky Aleny Vachovcové jsou už jen krůček od vítězství v celé finálové sérii play off české extraligy. Pokud v pátek doma zvítězí, budou slavit třetí titul v řadě a celkově jubilejní desátý v historii.

Druhé dějství jihomoravské bitvy o titul v české extralize žen začalo na břeclavském zimním stadionu lépe pro hodonínské stolní tenistky. Renáta Štrbíková, Lenka Harabaszová i Kateřina Pěnkavová vyhrály své úvodní zápasy a dostaly hostující družstvo do vedení 3:0. „Čekal jsem, že dnes budeme hrát s Hodonínem vyrovnaněji, ale přišlo to až ve druhé sérii dvouher," řekl po druhém finálovém utkání kouč MSK Petr Nedoma.

Za stavu 0:3 sice břeclavská jednička Vivien Élö porazila v pěti setech Renátu Štrbíkovou, ale byl to jediný úspěšný výsledek domácí celku. Hodonín rychle odpověděl a Pěnkavová s Harabaszovou svým druhým bodem v utkání zpečetily výhru obhájkyň mistrovského titulu v poměru 5:1. „Postrádal jsem více zarputilosti našich hráček v boji o každý bod, ztrácely brzy sebedůvěru po ztrátě několika míčů, měly ze soupeřek přehnaný respekt," litoval Nedoma.

První série dvouher se hráčkám MSK vůbec nevydařila. Aneta Kučerová neměla nejmenší šanci proti supermíčům Renáty Štrbíkové, která vymetala rohy stolů z jakékoli herní pozice. Srovnat měla Ellö s Harabaszovou. Ale ani Maďarka se necítila v prostředí zimního stadionu nejlépe. Inkasovala překvapivou porážku 1:3.

A když Karin Adámková proti vysoké úderové jistotě Kateřiny Pěnkavové neuhrála ve třetí sadě ani bod, vypadalo to na debakl domácích.

Druhá série dvouher byla o něčem zcela jiném. Nejprve Ellö v boji jedniček se Štrbíkovou některým dalším skvělým míčům soupeřky jen přihlížela, postupně ale hru vyrovnávala, sama se blýskla několika úderovými perlami a dovedla svůj druhý zápas do vítězného konce.

Vyrovnanější byly i další dva zápasy. Kučerová s Pěnkavovou ztratila první set až po stavu 9:9, třetí sadu odvážným útokem v závěru naopak strhla na svou stranu a dlouho nebylo rozhodnuto ani v setu čtvrtém.

Také Adámková s Harabaszovou s výjimkou druhého setu, v němž od stavu 3:2 nezískala do konce setu ani bod, v prvním bojovala srdnatě a ve třetím dokonce 9:7 vedla. Znovu úřadovalo v klíčových chvílích podání soupeřky, ale i nedokončené dobře rozehrané úderové výměny trojkou MSK.