Přestože břeclavské stolní tenistky obhajovaly loňské vítězství, tentokrát nebyly hlavním favoritem. Více se čekalo od Hodonína a také od letošní extraligové komety z Moravského Krumlova. O to je letošní vítězství cennější.

V semifinále narazily Břeclavanky na papírově přece jen trochu slabší tým CDU Sport ST Ostrava, který přehrály poměrně hladce 5:1. jediný bod ztratila Číňanka Cheng Xinyue, která podlehla zkušené Bartošové, což byl signál pro trenéra Nedomu, aby čínskou hráčku pro zbytek finálového turnaje nahradil Adámkovou.

K menšímu překvapení došlo ve druhém semifinálovém duelu. Určitě nešokovalo samotné vítězství Hodonína, ale jednoznačné skóre 5:0. Ani bod dokonce nezískala ani olympionička Dana Hadačová-Čechová.

Finálový souboj lépe začaly hráčky Hodonína, když polská paralympionička Partyková porazila Karin Adámkovou. Pak sice Aneta Kučerová vyrovnala výhrou nad Lenkou Harabaszovou, jenže další dva zápasy získaly pro sebe hráčky Hodonína. Vedly už 3:1, když mladá Karin Adámková nečekaně porazila bývalou dlouholetou českou jedničku Renátu Štrbíkovou.

Nadšeně bojující hráčky Břeclavi postupně vyrovnaly průběh utkání a rozhodovalo se v závěrečných dvouhrách. „Bylo to poprvé v životě, kdy jsem Renátu Štrbíkovou porazila. Vloni jsem už nad ní vedla 2:0, ale prohrála. I letos jsme jednou svedly pětisetový souboj. Ale tohle vítězství, to bylo moc důležité a pro mne moc cenné," zářila po utkání Adámková.

Společně se svými spoluhráčkami totiž dokázaly finálový duel dotáhnout do vítězného konce. A hrdinka utkání také vybojovala rozhodující bod. „Byla jsem hodně nervózní. Pořád jsem sledovala vedlejší stůl, kde Vivien Ellöová hrála s Partykovou a doufala jsem, že to rozhodne už ona. Ale celé to zůstalo na mně. Bojovnost a touha vyhrát byly naštěstí silnější, než nervozita. Věděla jsem, že musím," smála se.

Společně s ní se radovaly i ostatní spoluhráčky, nejvíce ovšem její parťačka z deblu Aneta Kučerová. „Moc jsme si před turnajem nevěřily. Vždyť jsme mohly v semifinále dostat Moravský Krumlov a třeba se do finále ani nepodívat. Jestli jsme vloni byly překvapivými vítězkami, tak letos je to ještě větší pecka. Hodonín má velmi silný mančaft a moc utkání v sezoně neprohraje. Jsme rády, že jsme ho porazily zrovna teď, ve finále poháru," kroutila nevěřícně hlavou.

JIŘÍ NOVOTNÝ