V patnáctém a šestnáctém kole soutěže hrály na stolech SK Dobré a Baníku Havířov, a přestože ze základního kádru chyběla Katsiaryna Baravok (reprezentovala Bělorusko), vyhrály obě utkání výrazným bodovým rozdílem.

Dobré je v extralize čtvrté, hned za trojicí favoritů a doma mohlo zlobit. Neplatilo to v případě Ganny Gaponové, která všechny tři hráčky Dobrého s nadhledem porazila, set jí vzala jen Olesja Stachova.

„Pro Gannu byla malá herna s rychlými stoly nevýhodná, nedostala se tolik ke svým nejúčinnějším obranným úderům s velkou dolní rotací, přesto ale hrála s velkým přehledem," pochvaloval si hru jedničky družstva kouč Petr Nedoma.

Druhá z opor MSK, Maďarka Vivien Ellö, již tak suverénní nebyla. Se Stachovou rozhodla až v mečbolové koncovce a i s Martínkovou musela odehrát plných pět setů.

„Vivien se potýká s rodinnými problémy, což jí brání v plné koncentraci na hru. Přesto jako správná profesionálka dokáže v pravou chvíli zapnout, je si vědoma toho, že družstvo její body potřebuje," osvětluje výsledky dvojky Nedoma.

Na třetím místě sestavy doplnila celek Břeclavi přední česká starší žákyně Veronika Tušlová. Její až příliš agresivní útočná hra nenašla pochopení u zkušených hráček Dobrého Stachové a Martínkové, které jí dokázaly účinně čelit.

„Veronika musí na svém herním projevu zapracovat, pokud chce jít výkonnostně kupředu, měl jsem s ní na toto téma řeč," přidává pohled na hru Tušlové břeclavský kouč.

Baník Havířov je naopak soupeřem z druhého konce tabulky extraligy a disponuje mladým hráčským kolektivem.

Tušlová hned v úvodní dvouhře se Sikorovou, hráčkou o jeden rok starší, otevřela úspěšně skóre, když získala svou první extraligovou výhru. Pak již body utěšeně přibývaly až do konečného stavu 6:1, když jen juniorská reprezentantka České republiky Mynářová dokázala bodovat přes Tušlovou, ale i to byl vyrovnaný zápas.

„Ganna si v rámci tohoto utkání jen lehce zatrénovala, soupeřky jí nekladly žádný odpor. Vivien byla také stoprocentní a na Veronice bylo vidět jisté herní zlepšení," stručně komentoval průběh sobotního utkání v Havířově kouč Petr Nedoma.

Další extraligové utkání odehrají stolní tenistky až na začátku příštího měsíce, konkrétně 8. a 9. března. To bude Břeclav ve své herně hostit Dubňany a Hodonín.