Ve finále proti Čechové a Petrovové ztratily první set, pak již ale hru zcela opanovaly a vyhrály 3:1. „Ve čtyřhře rozhodly kvalitní příjmy podání a dobrá taktika proti rozdílným herním pojetím soupeřek. Aneta jako zkušenější více řídila zápasy, Karin se přidávala, i když občas zbytečně spěchala," spokojeně hodnotil zisk mistrovského titulu břeclavského páru jeho kouč Petr Nedoma.

Ve dvouhře se Kučerová dostala do čtvrtfinále. Cestu k individuální medaili jí překazila jednička Řeznovic Mikulcová. „Bylo na ní vidět, že nebyla zcela fit po delší nemoci, aktuálnímu nachlazení a výpadku v tréninku. Přesto si dokázala poradit s obranou Ševčíkové, hrála trpělivěji než při předcházejících prohrách, lépe si vybírala míče k zakončení útočných akcí," uvedl Nedoma k výkonu Kučerové.

Její kolegyně Adámková narazila v osmifinále na další hráčku Řeznovic Simonu Šlehobrovou a po velkém boji s ní prohrála nejtěsnějším rozdílem dvou míčků 3:4. „Znovu prokázala, že je velká bojovnice. Nedokáže ale stále ještě ve hře důsledně uplatňovat taktické rady, pak nehraje to, co vede k úspěchu. Určitě ale nezklamala a náplastí pro ni byl titul ze čtyřhry," přidal Nedoma hodnocení i své druhé svěřenkyně.

O tom, že obě členky základního kádru extraligového celku MSK Gumotex Břeclav chtějí dále na svém sportovním růstu pracovat, svědčí jejich přihláška na turnaj světového okruhu Pro Tour, který se bude konat 20. až 24.dubna ve Varšavě.