Tentokrát celek MSK začal impozantně. Vyhrál první čtyři individuální duely a dostal se do vedení 4:0. Protože se v play off M-ČR nehraje čtyřhra, každé utkání končí dosažením pátého bodu. Ostrava tak byla blízko debaklu, dokázala však ještě ukázat svou sílu, snížila na 2:4 a až třetí bod nejlepší hráčky utkání Karin Adámkové znamenal definitivní tečku za pohledným sportovním bojem.

Adámková byla k neudržení, ztratila jediný set v úvodní sérii s Tomanovou, celkově ale i tento duel zakončila s výraznou herní převahou. Vivien Ellöová, která se již zbavila problémů s bolestmi v rameni hrající ruky, vstoupila do boje spolehlivou výhrou 3:0 nad trojkou Ostravy Šlehobrovou, ve svém dalším zápasu ale neměla na Hanu Kubátovou dostatečný herní důraz. Dana Čechová naopak po zbytečně ztraceném prvním setu s Kubátovou ukázala, že si na jedničku Ostravy věří a v dalších třech setech o tom všechny přesvědčila. Pak si ale vylámala zuby na herně jisté a pohyblivé Tomanové.

„Nehráli jsme delší dobu žádné utkání, tak mohu být s výsledkem jen spokojený. Karin ukázala své nesporné herní kvality, ostatně dobře si vedla i na nedávném MS v Budapešti, kde postoupila do druhého kola. Jsem rád, že je Vivien bez větších problémů, Dana také ukázala své herní kvality,“ hodnotil průběh utkání kouč MSK Petr Nedoma.

Jaroslav Hýbner