„Pro mě to byl takový test, jak jsem na sezonu připraven. Takže jsem určitě spokojen. Taky jsem byl hodně motivovaný, chtěl jsem se lidem z Břeclavi a okolí ukázat,“ radoval se po úspěšném závodu český reprezentant.

Tratě, po kterých se devětatřicet kilometrů dlouhý závod jel, zná Mlynář více než dokonale. I to byla jeho výhoda. „Jo, je pravda, že jsem věděl, že třeba po této zatáčce přijde stoupání. Někteří závodníci museli prudce dobržďovat, protože si šipky všimli až na poslední chvíli,“ uznal svoji výhodu coby domácí jezdec.

Prvenství v tomto cyklistickém závodu vybojoval jezdec stáje Max Cursor až v závěrečném spurtu. Celý trasu totiž odjela elitní čtveřice Mlynář – Jobánek – Bubílek – Cirkl společně. Bylo tradičně nejsilnější Mlynářova vlastnost – tedy spurtérské schopnosti, které jej vynesly na zlaté umístění.

Na start se společně s českou cyklokrosovou špičkou vypravilo celá řada rekreačních cyklistů. Pořadatelé jich celkem napočítali na dvěstěpadesát. Nechyběli ani ti z regionu.

Kromě „prohlídky památek“ v Lednicko–Valtickém areálu čekala na všechny zúčastněné rychlá a rovinatá trať. „Terén určitě nebyl těžký. A taky se jelo opravdu dost rychle, kolem pětatřiceti kilometrů za hodinu,“ přiblížil tempo závodu jeho nejrychlejší účastník.

Pořadatelé si dali na přípravě Kance pořádně záležet a tak se závod uskutečnil bez jakýchkoliv problému. To potvrdil i jeho vítěz. Mlynář již ve svém sportu patří takřka k pamětníkům. Výsledek sobotního klání ale ukazuje, že do starého železa ještě rozhodně nepatří.

„Loni jsem měl trošku krizi. Ale někdy v prosinci se to zlomilo a začal jsem mít do závodění znovu chuť. Jak dlouho mi to vydrží vážně nevím. Teď bych se chtěl ještě dostat na mistrovství světa, které se pojede v Táboře,“ odtajnil plány pro letošní sezonu třiatřicetiletý závodník, někdejší juniorský mistr světa. Našlápnuto k účasti na šampionátu má Mlynář zatím velmi dobře.

Výsledky:

- 1. Zdeněk Mlynář - 0:00:00
- 2. Jan Jobánek - 00:00:01
- 3. Michal Bubílek - 00:00:02
- 4. Petr Cirkl - 00:00:09
- 5. Milan Doležal - 00:06:33
- 6. Ondřej Bezunk - 00:06:33
- 7. Petr Šťastný - 00:06:34
- 8. Robin Job - 00:06:35
- 9. Jaro Štrtecký - 00:06:37
- 10. Libor Foukal - 00:06:37