„Mám teď trošku víc aktivit. Dělám pro italského výrobce FRM, který mi dodává materiál, výhradní zastoupení pro Českou republiku, takže jsem občas na skok i v Itálii. Navíc dělám i promo pro jednoho výrobce sportovní výživy. Hold teď trochu válčím na více frontách,“ komentoval po telefonu během pracovní cesty do Prahy.

Sám ani momentálně neví, na kterém závodu startovat příště. Jisté je, že sezona pro něj začala Břeclavským kancem, na kterém skončil na sedmém místě. Navíc má spoustu, byť příjemných, starostí s Krpálem. To byl název již dvou ročníků cyklistických závodů na Pálavě a blízkém okolí.

Loňský díl už byl z velké části Bachanovým dítětem, neboť trasa byla z jeho hlavy. A bude i letos, tentokrát však půjde o Mikulovský Krpál. Město bude letos hrát hlavní roli, start i cíl bude v amfiteátru, Bachman proto čeká velmi zajímavou atmosféru. A také účast.

„Už vloni to byla solidní akce. Bude to exkluzivní, včetně doprovodného programu. Trať bude úžasná, budou tam krásné výhledy a jezdci se dostanou i do Rakouska,“ nastínil Bachman s tím, že trať už má zaměřenou. Závod si vlastně dá ke svým třicetinám, protože se bude startovat pouhé čtyři dny (21. srpna – pozn. aut.) po jeho narozeninách. Ale rozhodně to nebe tak, že by to snad dělal pro sebe. To ani náhodou.

„Nechtěl jsem, aby závod stagnoval, musíme jít pořád dopředu. Před rokem tu vlastně žádná cyklistika nebyla. A teď? Přijede třeba pět stovek závodníků, s nimi další lidi. Ti tu stráví pěkný víkend, je tu krásně, víno. Ti to zase řeknou dál. Každý by měl pro svůj region dělat maximum. Já to zkouším takto,“ vysvětlil jezdec.

Na startu Krpálu se počítá především s amatérskými závodníky, punc by akci ale měla dodat i některá známá jména, jež hodlá Bachman ještě oslovit. Mezi nimi bude zcela jistě i on sám. Během sezony plánuje odjet kolem třiceti závodů. „Je ale otázka, na jaké úrovni. Některé by měly být špičko