Oratory Davis nyní bude Lordovým tréninkovým partnerem. „Na angažmá „Oryho" jsme byli dohodnutí již na podzim loňského roku, ale měl celkem náročnou sezonu, kdy absolvoval celkem osm startů, dvakrát zvítězil a čtyřikrát se umístil. Je to úžasný pohodář a především supervytrvalec. Potřebuje tedy běhat rovinové dostihy alespoň tříkilometrové. A těch u nás moc není," vysvětluje majitel stáje Luděk Mikulecký.

Stejná krev

Dalším logickým důvodem bylo i to, že jsou Oratory Davis s Lordem polobratři, mají stejného irského otce.

Oratory Davis odešel do Francie s nižším celkovým handicapovým hodnocením, ale možnost startů v dostizích kolem tří kilometrů je v zemi galského kohouta již od jara nesrovnatelná. „S francouzským trenérem jsme dohodnuti na tříměsíční zkušební lhůtě," poznamenal Mikulecký, že stáž jeho svěřence nemusí být dlouhodobá.

Doufá ovšem v opak. „Tréninkové podmínky, které můžou mí koně ve Francii v tomto zimním období absolvovat nedaleko města Le Mans, se
u nás nedají vytvořit.

„Pokud by o svých kvalitách utkávat se se „západní" konkurencí Oratory nepřesvědčil, vrátí se domů připravený na překážkovou sezonu, neboť má za sebou skokanskou přípravu a jeví se kromě sprintera i jako nadějný skokan," uzavírá majitel břeclavské stáje.