Nejdříve se představili zkušení překážkáři v Pardubicích. Prvním byl téměř po roce se vracející na dostihovou dráhu účastník Velké Pardubické 2011 Wavelight Laser. Dnes již desetiletý krosař poctivě přeskákal celý kurs steeplechase crosscountry IV. kategorie na 3300 m a pěkným závěrem vybojoval dotované čtvrté místo.

Osmiletý King of Gracie si ve steeplechase cross country III. kategorie na 4000 m přišel říci o možnost účasti v kvalifikaci na letošní Velkou pardubickou, pro kterou musel dokončit závod do pátého místa. Předvedl skvělý výkon a v závěrečném finiši obsadil výborné druhé místo .

Quatiki nastupoval po minulé výhře v roli favorita, avšak tvrdá půda mu nesvědčila, ale přesto dokázal dokončit na čtvrtém místě.

Do Karlových Varů odjížděla v roli sázkové favoritky sedmiletá hnědka Greek Wedding, avšak ani jí tvrdá dráha příliš nevyhovovala. Přesto se svým stájovým druhem, šestiletým hnědákem valachem Daliynim, obsadili druhé a třetí místo.

Překvapivé, ale zasloužené vítězství,vůbec první v dostihové kariéře, ukořistil v proutěných překážkách na 3000 m v Topoľčiankách pětiletý začínající překážkář hnědák valach Ivory Davis .

„Výsledky tohoto víkendu mě mile překvapily. Kdyby mi někdo před víkendem řekl ,že ze sedmi startů budeme šestkrát bodovat, moc bych tomu nevěřil. Po prozkoumání výsledkových listin víkendu jsem obdobně úspěšnou stáj nenašel," konstatoval spokojený majitel stáje Bors Břeclav Luděk Mikulecký.