Po loňském vítězství Marie Hlavinkové v osmě dorostenek vstoupil letos na červený koberec pro vítěze Lukáš Helešic. V juniorské osmě sedl do lodě společně se svým kolegou Miroslavem Jechem z úspěšné evropské dvojky, ostatními Pardubickými a veslaři z Bohemians Praha.

„V první polovině trati bojovali hlavně s favorizovanou lodí složenou z Dukly, Neratovic a Blesku Praha. Za proslulou zatáčkou se Lukáš se svou osmou odpoutali asi o tři čtvrtě lodě, ale mocně finišující soupeři z Dukly udělali drama přímo na cílové pásce. Následoval fotofiniš, který nakonec vyhlásil o půl vteřiny vítěze z Břeclavi, Pardubic a Bohemians," pochlubil se trenér Helešice s Jechem Josef Akai, jinak kouč břeclavských veslařů SVK.

V tomto finále A startovali také Petr a Richard Rampulovi ve společenství s veslaři ze Slávie Praha a ČVK Brno. Ti skončili na slušném čtvrtém místě.

V dalším televizním přenosu se objevila ve společné kategorii juniorek a žen další břeclavská naděje Anežka Buzrlová, která seděla v lodi složené z veslařek ČVK Praha, Hodonína a Pardubic.

Děvčata skončila na očekávaném čtvrtém místě za favoritkami ze Slávie Praha, Smíchova a lodí švýcarského Curychu.

„Čtvrté místo sice vypadá jaké špatné umístění, ale vůbec tomu tak není. Měli jsme jen dva tréninky na sladění, navíc dvě veslařky nastupovaly do osmy zraněné. Nakonec je to dobrý výkon. Příští rok budeme silnější," tvrdí devatenáctiletá veslařka.

Ve stejném závodě ale ve finále B, tedy v závodě o šesté až desáté místo, startovaly břeclavské zástupkyně. Juniorky Marie Hlavinková a Markéta Nedělová skončily na druhém místě, celkově tedy na sedmé pozici.

Dorostenci SVK Jakub a Ondřej Klimovičovi, Petr Schmidt a Radim Dovrtěl startovali na osmě společně s Hodonínem. Po celkově sympatickém vystoupení nakonec zvítězili ve finále B.

V závodě osem mladších žáků startovalo šest břeclavských nadějí (Matěj Helešic, Petr Polášek, Danny Kubík, Jan Turek, Magdaléna Novotná a Tereza Melská), které doplnily veslařky z Třeboně.

Ve svém děleném závodě podali bojovný výkon a skončili na pěkném druhém místě. „Po odjetí všech jízd jsme zjistili, že by naše loď ve všech ostatních jízdách zvítězila," pokrčil rameny Akai směrem k nepříznivému lo­su.

Ve veteránské kategorii zastupovali Břeclav Karel Vaněk a Zdeněk Šil, kteří zvítězili v kategorii „G". Slávka Kouřilová s Blankou Mikýskovou v kategorii veteránek „D" taktéž mezi svými vrstevnicemi zvítězily.