Závodnice základního programu se vypravily až do západočeských Mariánských Lázní a i tak daleko od domova se dokázaly prosadit. „V nulté kategorii svým soupeřkám nedala vůbec žádnou šanci Stanislava Kaňová, která bezchybně předvedla jak sestavu bez náčiní, tak i sestavu akrobatickou, za kterou dostala od rozhodčích dokonce nejvyšší známku celého závodu. I díky tomu s přehledem a velkým náskokem zvítězila," chválila svou svěřenkyni jedna z trenérem SK MG Břeclav Gabriela Harťanská.

V nepočetněji obsazené první kategorii cvičila děvčata sestavy bez náčiní a se švihadlem. Z břeclavských se nejlépe dařilo Karolíně Koulové, která si domů odvezla stříbro. Na stupně vítězů ji ještě doprovodila její oddílová kolegyně Natálie Švrčková. V této kategorii se na šesté příčce umístila ještě Alma Ciprysová, sedmá byla Bára Kytková a jedenáctá Linda Kaňová.

Ve druhé kategorii měl SK MG Břeclav jen jedinou zástupkyni. Ale ani tam o cenný kov nepřišel. „Markéta Hromková byla sice osamocená, ale zacvičila své sestavy se švihadlem a obručí velmi dobře a zaslouženě si vybojovala bronzovou medaili," prozradila Harťanská.

Ve třetí kategorii Břeclavačky na stupně vítězů nedosáhly a seřadily se tak smolně hned pod stupni vítězů v pořadí čtvrtá Natálie Glížová, pátá Lucie Koulová a šestá zůstala Sára Špatková.

V soutěži čtyřčlenných družstev složených po jedné závodnici z každé kategorie Sportovní klub moderní gymnastiky Břeclav nenašel přemožitele, a tak družstvo ve složení Stanislava Kaňová, Natálie Švrčková, Markéta Hromková a Natálie Glížová získalo ještě další zlaté medaile a pohár navrch.

Druhá skupina závodnic z Břeclavi ze základního i kombinovaného programu bojovala v Přerově. V kategorii ročníků narození 2006 a mladších se na nepopulárním čtvrtém místě základního programu umístila Arleta Sadílková. V kategorii o rok starších děvčat již Břeclav na stupních vítězů zastoupení měla, a to díky bronzové Marii Komarové.

Pohárový závod v kombinovaném programu se Břeclavankám v přerovské hale také vydařil. Ve II. kategorii získaly břeclavské gymnastky další bronz zásluhou Nikole Baránkové. „Větších chyb v sestavě s míčem se tentokrát nevyvarovala Dorota Zemánková, kterou chyby odsunuly na pátou pozici," litovala břeclavská trenérka.

V I. kategorii, kde se cvičí sestavy s kuželi a se stuhou, patřila třetí pozice opět Břeclavi, konkrétně Tereze Stehlíkové. Na místě devátém v téže kategorii skončila Karolína Cyprisová.

Bronzovou sbírku doplnily ještě nejstarší závodnice z kategorie žen. Stabilní letošní formu opět potvrdila Jana Šragová. Právě jí patřil cenný kov bronzové barvy. Na šesté místo se pak prosadila Barbora Harťanská.