Po osmi vyrovnaných utkáních se z těsného vítězství radovali hostující borci ze Slovenska. Boxovalo se na tři kola, mládež měla kolo po dvou minutách, dospělí boxovali vždy tři minuty. „S výkony svých svěřenců jsem spokojený. Na to, že jsme klub, který je v začátcích a kluci toho nemají moc odboxováno, jsme předvedli pěkný výkon,” zhodnotil utkání trenér a hlavní pořadatel Peter Hlavenka.

„Pro řadu našich borců se jednalo o první soutěžní utkání, stáli proti nim soupeři, kteří už něco v ringu dokázali. Něco jiného je boxovat jen v rámci sparringu, ale soutěžní zápas má úplně jinou atmosféru. Zkušenosti s boxem v ringu jinak nezískají,” vysvětlil Hlavenka.

Záměrem pořadatelů bylo představit box jako sport v lokalitě, kde žije řada dětí, potencionálních sportovců. „Box je možné vnímat také jako dobrý prostředek k prevenci kriminality. Děti se vybouří a vybijí v ringu a nemají potřebu dál řešit agresivitu na ulici. Navíc se při tréningu naučí disciplíně,” uvedl dále Hlavenka.

„Zájem o tento sport v Břeclavi je, hlásí se k nám řada dětí. Mnozí rodiče zjišťují, že po té co jejich hyperaktivní ratolesti byly nezvladatelné, po trénincích jdou v klidu spát, jak jsou unavené,” s úsměvem popsal Hlavenka.

Do tréninku přijímá předškoláky, kteří se však nevěnují boxu, ale rozvoji motorických schopností, a základní obratnosti. První krůčky boxerské abecedy začínají zvládat až mnohem později, a to ještě pečlivě chránění ochrannými pomůckami.

DAVID KORDA