Vyhráli tři kategorie této soutěže a vybojovali si právo účasti v krajském finále 26. května v Brně. Pro žáky, kteří jsou zároveň mladými hokejisty HC Passvilan Břeclav, to bylo příjemné zpestření letní přípravy. A své zkušenosti z ledu přenesli i na hřiště. V kategorii 4.-5. tříd porazili domácí ZŠ Nádražní 12:0 a v odvetě 8:0.

V kategorii 6.-7. tříd se v břeclavském dresu kromě hokejistů objevili i mladí atleti a fotbalisté. Ti se utkali s domácí ZŠ Komenského. V první zápase vyhráli nejtěsnějším rozdílem 1:0 díky brance Abazaje. V odvetě ale vyhrálo stejným výsledkem soupeř. Musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých více zručnosti ukázali Břeclavští.

Nejstarší žáky ze ZŠ Kupkova hráli opět většinou hokejisté nebo bývalí sportovci. Své soupeře z hustopečských škol porazili 3:0 a 2:0, David Ling nepustil ani gól. V turnaji navíc hráči Kupkové a zároveň hokejisté Břeclavi získali i dvě individuální ocenění. Tibor Sedláček byl nejlepším střelcem a Vojtěch Svoboda nejproduktivnějším hráčem turnaje.

„Žáci břeclavské školy jsou zároveň i malými hokejisty, takže jsou opravdu silnými soupeři pro zdejší kluky. V Hustopečích není hokejbal rozhodně na předních místech zájmu mladých lidí. Dnešek je však důkazem toho, že i tento sport může bavit a má v sobě dostatečnou dávku dravosti a adrenalinu,“ hodnotí pravidelné setkání hokejbalistů rozhodčí Michal Heřman.

MARTIN DANEŠ
KATEŘINA KOPOVÁ