Závodní lezecká sezóna letošního roku pomalu končí a reprezentanti HK Pálavský věšák z Břeclavi dosáhli na přední příčky v celkových žebříčcích.
Koncem listopadu se konalo finále Tendon cupu v Lanškrouně, kde se břeclavští lezci umístili na výborných příčkách. První byl Krůtil, Prokeš desátý, Margetaj šestý, Bartyzalová dosáhla na stříbrnou příčku, Wagnerová byla o jednu pozici horší a Göndörová pátá.

Hned od začátku bylo zřejmé, že závod to bude urputný. Na startu se objevilo rovných sto lezců, což bylo o více než místní pořadatelé předpokládali.
Cesty měly dobře vymyšlené technicky obtížné úseky i dostatečnou délku, takže závodníci se na nich podle své výkonnosti hezky roztřídili a nebylo potřeba přidávat ani jedno superfinále.

Za celý rok břeclavští závodníci dosáhli úctyhodných postů.

V kategorii D chlapci byl Kryštof Prokeš, v kategori C skončil na prvním místě Pavel Krůtil, v kategorii A byl těsně pod stupni vítězů Margetaj Martin.
Dívky reprezentující Břeclav soutěžily v kategorii C a umístily se v pořadí druhá Jana Bartyzalová, třetí Lenka Göndörová a sedmá Markéta Wagnerová.
Mikulášská sobota patřila také mladým lezcům, protože na posledním závodu českého poháru na rychlost v sezóně v Novém Boru získali nejvíce ocenění.
V nejmladší kategorii zvítězil Pavel Krůtil, který si tak potvrdil i celkové první místo.

V pěti náročných závodech v Hejnicích, Praze, Sobotce, Trutnově a Bělé u Děčína našel v průběhu roku jen jednou přemožitele, a to v Trutnově, kde obsadil druhé místo. Kvůli nemoci se nemohl zúčastnit Kryštof Prokeš, ale za celý rok v téže kategorii získal bronzovou pozici.

Poslední chlapecký reprezentant Martin Margetaj dosáhl na druhé místo v kategorii B a celkově se umístil třetí.

Karolíně Nevělíkové v kategorii B uteklo první místo o třicet setin sekundy, ale druhé, a také celkové druhé místo je v celorepublikové konkurenci úžasné.

Ve stejné kategorii se za celý rok umístila Jana Bartyzalová na pěkném pátém místě. Za kategorii C v sobotu závodila Markéta Wagnerová, která si vylezla pro třetí místo a v celkovém pořadí skončila na místě druhém.

Veronika Srholcová se v nejstarší kategorii a zároveň ve svém posledním závodním roku za mládež, i přes zdravotní potíže, umístila jak celkově, tak i v sobotu na druhém místě.

Nezbývá nic jiného než mladým břeclavským talentům gratulovat, protože konkurence skvělých lezců v ČR raketově roste a Břeclavští se mezi nimi neztrácejí.

Tolik úspěšnou sezonu zakončí lezci Pálavského věšáku na závodech Českého poháru ve Svitavách.

Autorka: VERONIKA SRHOLCOVÁ