Na první brzkou branku Rajnohy ještě hosté bleskově odpověděli, na další zásah Látala už ale odpověď nenašli a dobře bránící Technika ve třetí třetině přidala ještě jednu branku. Pak už kralovali gólmani, stejně jako v celé sérii. Po prohře 1:3 se tak břeclavští hokejisté se sezónou loučí, přesto to byl zatím nejúspěšnější druholigový ročník Břeclavi v historii.

Už před rozhodujícím pátým zápasem mezi Technikou a Břeclaví bylo jasné, že utkání nebude postrádat parádní atmosféru. Hokejové haly se zaplnily jako ještě nikdy v sezoně a polovina stadionu se zbarvila do modro-žluta. A ještě jednu zvláštnost mělo toto utkání. Úplně poprvé řídili druholigové utkání dva hlavní rozhodčí a nebylo to na škodu.

Už ve 4. minutě poprvé ukázali na hostujícího hráče, který si šel odsedět menší trest. Nevydržel tam ale celé dvě minuty, protože v 6. minutě Blažkovu střelu od modré v tlačenici před brankovištěm dorazil za zelenku Rajnoha. Radost Techniky ale trvala jen dvě minuty. To zachytil vyhození gólmana Nováka Martin Zábranský a předložil puk na mezikruží Radku Zháňalovi. Ten poprvé, a bohužel i naposledy, dostal kotouč za Nováka.

Od 10. minuty měla Břeclav několik tutovek, i díky dvojnásobné přesilovce. Novák se měl co ohánět, aby zlikvidoval všechny střelecké pokusy hostů. Právě tady se lámal chleba. Když se totiž Brňané ubránili, vyhodil puk mimo kluziště Průdek. Lvi se sice oslabení ubránili, ale hned po jeho skončení Košeckého střelu vyrazil zelenka jen před Látala, který opět v nepřehledné situaci před brankovištěm dokázal doklepnout puk do branky.

Na začátku druhé dvacetiminutovky dostala Břeclav dvě možnosti hrát v početní výhodě, ale Novák jako by si v brance vybudoval zeď. Na druhé straně Břeclavanům zatrnulo, když se sám na Zelenku hnal Benýšek. Ten ale bránu přestřelil. Ve 35. minutě opět ujel hostující obraně Odehnal, zakončil, přesto bylo za údajné sekání nařízeno trestné střílení. Syn manažera Techniky zamířil nad Zelenkovu lapačku, ten ji ale stihl včas vystřelit a držel naděje Lvů stále nad vodou.

Ve třetí třetině už Brňané jen bránili těžce nabytý náskok. Tím spíš, že se jim ve 44. minutě podařilo dát díky Benýškovi třetí branku. Útočník Techniky, který si při absenci Habrovce přilepil na hruď kapitánské céčko, ale oslavoval před břeclavskou střídačkou tak okázale, až vyfasoval osobní trest za nesportovní chování.

V tom momentě už hostující tým musel riskovat a vrhl všechny síly do útoku. Technika ale bránila ve čtyřech lidech a Novák neztratil nic ze své jistoty. Lvi to na závěr zkusili minutu a půl bez brankáře v šesti hráčích. Ani zvýšený tlak však branku nepřinesla domácí vyhození dvakrát jen těsně minula opuštěnou klec.

I přes prohru sklidil břeclavský celek od svých fanoušků obrovský potlesk ve stoje za nejdelší druholigovou sezónu v historii. Tribuny oblečené do modré a žluté děkovaly dojatým hráčům za celý ročník vlastně mnohem déle, než trvala vítězná děkovačka Techniky. Definitivně se hokejisté s fanoušky rozloučí ve středu 13.3. od 18:30 hodin, kdy na zimáku proběhne tradiční „srandamač".

Michal Konečný (trenér Břeclavi): „Opět rozhodla už první třetina. Oni dali ze svých šancí šťastné góly, nám to tam z obdobných tutovek nespadlo. Několikrát tam zvonila tyčka. Právě o to byli domácí šťastnější. Tušil jsem, že to bude o tom, kdo dá první gól a my jsme to nebyli. Sice jsme rychle vyrovnali, ale každý zápas na |Technice v závěru první třetiny dostaneme gól. To je špatně. Pak už nám chybí síly. A druhý rozdíl byl ten, že Technika má zkušenější hráče, kteří si to vzadu pohlídali, my jsme byli v zakončení moc zbrklí. Chtěl bych ale klukům poděkovat za celou sezónu. Když už jsme nepostoupili, alespoň jsme tu sérii pořádně zdramatizovali. A díky patří i skvělým fanouškům, kteří nás do posledních minut hnali dopředu."

VSK Technika Brno – HC LVI Břeclav 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Rajnoha (Blažek), 17. Látal (Česnek), 44. Benýšek (Hnilička, Zapletal) – 8. Zháňal (Zábranský)

Vyloučení: 8:7, navíc Benýšek a Blažek (oba TECH) OT 10 minut Využití: 1:0

Rozhodčí: Čech a Přikryl

Diváků: 380 (z toho minimálně 150 z Břeclavi)

Poměr střel: 38:39 (13:16, 9:16, 16:7)

Stav série: 3:2 na zápasy, postupuje Technika

VSK Technika Brno: Novák – Blažek, Valeš, Klimeš, Štindl, Zapletal, Košecký – Kozák, Šedý, Rajnoha, Bělohlávek, Látal, Brzobohatý, Hnilička, Mráz, Benýšek ©, Česnek, Odehnal, Stehlík

HC Lvi Břeclav: Zelenka – Dora, Šaur – Peslar, Koukal – Novák, Beneš – Jurča ©, Bolfík, Bartoš M. – Popolanský, Zábranský, Zháňal – Bartoš O., Průdek, Medřický – Papp